bugün

klasik bir yeşilçam mafya babalarının telefonu açış şekli.konuş uleynn..
patrondur.
+ aşkım telefonun çalıyor

- vay amk hangi orospu çocuğu arıyor yine.

+ aloooo, buyur abiiim emret.
Yazar sanırım beni aramış.

Hayatımdaki insanlardan böyle biri olduğum için özür dilerim.
"söyle" şeklinde açmanın bir diğer versiyonudur.
Yalnızca gerçek alfa erkeklerinin yaptığı eylemdir.
bir durum. "ha" diye açan da var. centilmenlikten nasip almak lazım tabii.
normalda açmaya bile deymeyecek kırgın olunan birinin telefonunu açmak sonucu konuşmayı kısa sürdürmek için kullanılan cümle ve eylem.
(bkz: Polar)'da vivian telefonu hep böyle açardı. Güzel ama zehirli bir kadındı, sonra öldürdüler zaten.
Selam sabah ve hoşça kal seremonilerinden içi kıyılan ben ve benim gibi ayılar için yerinde, samimi bir eylemdir.
çakal diye açmaktan daha az tehlikelidir diye düşünüyorum.
Ben genelde nabıyon biledeeer sen hala yaşıyon mu lan teneke diye açarım ama samimi arkadaşlarıma. Samimi olmadıklarıma müşteri hizmetleriyle konuşuyormuş gibi konuşurum.
lülülülülülülülülülü.
-konuş
+sayın abonemiz bu bir bant kaydırır.
-aq.
zorunda olduğum için muhatap olduğum insanlara karşı boş yapmalarını önlemek adına yapıyorum, eminim kapatınca arkamdan çemkiriyorlardır, snki bn sna çk merklıym hıh.
Herhangi bir hastalık ya da kaza gibi durumlarda acil telefon görüşmelerinde kullanılan söz. Genelde refleks olarak çıkıyor ve ‘yalvarırım zaman kaybetmeden söyle’ gibi bir anlamı oluyor.
Terbiyesizlikten başka bir şey değildir. Evet.
insanlıktan nasibini alamamış öküz tepkisi.
Ajan salt filminin başrolünü üstlenen Angelina Jolie'nin kaçma sahnesinde kullandığı repliktir. Onda seksi duruyor. Ben karşı tarafafi sinir etmek için kullanıyorum genelde.
babanın her telefonda konuştuktan sonra bir “görüşürüz” bile demeden yüzüne şlaps diye kapatmasından daha üzücü değildir. *
alfa davranıştır.
Katıksız bir barzo olduğunuza işaret eder.
Bir daha o kisiyi aramamaniz gerektigini net anlatan durum
Bunu yapan siz iseniz, karsinizda kim varsa bir daha sizi aramasin.
Haklı olduğu yada sinirli olduğu bi konu üzerine bunu diyorsa o kişi eyvallah ama ego kasıyosa bir daha aranmaması gereken kişidir.
Dizilerde gecen sahnedir genelde.

-dirdiriridiri
-konus cemal
-mali arap faik ten aldik.
-bla bla bla..
Bana biri telefonu bu şekilde açsın küfür eder yüzüne kapatırım.