1. 29.
    Çok şükür ki, eve dönecek kadar bağımlı değilim.
    11 ... fikrimin ince gulu
  2. 38.
    Umrumda bile olmaz evden çıktıysam bir daha bir telefon için geri dönmem. Hatta bazı yerlere bilerek götürmediğim oluyor muhabbet bozulmasın diye.
    Son sınıftayken okula çok telefonsuz gitmişimdir. Kendimi gayette rahat hissediyorum.
    10 -2 ... mini mini
  3. 30.
    hiç aranmayan telefona binlerce arama gelmesiyle sonuçlanır.
    7 ... elmas bogazici
  4. 24.
    Fark edildiği anda insanın başından aşağı kaynar sular dökülür. Eve döndüğünüzde bilmem kaç sohbetten yüzlerce mesaj, onlarca cevapsız aramayla karşılaşabilirsiniz.
    7 ... t bag 3g
  5. 11.
    evden çok uzaklaşılmamışsa içten küfür edile edile geri dönülür. aynen şöyle: telefonu evde unutmak
    5 ... diveynveyd
  6. 1.
    en berbat durumlardan bir tanesidir.

unuttuğunuzu fark ettiğinizde kendinizi eksik hissedebilirsiniz. zaten siz unutmuşsanız kesinlikle önemli bir telefonda o zaman aralığında gelecektir.
    4 ... yasemininkolyesi
  7. 34.
    imkansızdır.

kendini unutursun ama telefonu unutamazsın.
    3 ... vedat minor combo
  8. 28.
    evdeyseniz sorun olmayacaktır.
    2 ... ibrahimerkel
  9. 22.
    iletişimin bir günlüğüne kopmasıdır.
    hadi arkadaşlarla ile görüşme kısmını geçtim de, iş için de kullanıyorsan aksamalı mesailerle gün bitecektir. şirket telefonundan "aynur hanımla görüşebilir miyim" diye aradığımda yüz yirmi tane aynur'la ilgisi olmayan departmanlara bağlayan sekreter, bugün senden çekeceğim var.
    2 ... melankoyar
  10. 13.
    günümüz insanı için donsuz sokağa çıkmaktan beterdir. evet.
    2 ... oytunkaran
  11. 12.
    Savaş meydanında silahsız kalmış asker gibi hissettiren durum. Bir yaniniz eksik hissedersiniz, günü zor bitirirsiniz.
    2 ... susturulamayan avrat
  12. 41.
    ilk defa gidilecek bir yere ulaşmak için otobüse binildiyse ve o otobüsün ekranında durak isimleri yanlış akıyorsa sıçırtan durumdur. Yüz kişiye sorduk, yüz farklı yol tarifi aldık oynamak var bu işin sonunda.

Sıçırtan ne be, ıyyyy.
    2 ... sehrin insani
  13. 39.
    Her zaman aynı cebime aynı şekilde koyduğumdan çıplak hissetmem ve her evden çıkarken şu hareketi yapmamdan ötürü başıma gelmesi pek mümkün olmayan olay.
    telefonu evde unutmak
    2 ... b0rtecine
  14. 32.
    Hiç unutmam gerçi ben hiç eşya unutmam.
    1 ... karton toplayan cocuk
  15. 37.
    30 km geri döndüm bu gün.
    1 ... lipsos