bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  karşı tarafta bir güvensizlik duygusu uyandırır bu eylem. kendimden biliyorum.
  birisi efendim diye açınca ne yapacağımı şaşırıyorum, sanki "ne söyleyeceksen söyle bas git, işim var senle uğraşamam" der gibi. alo diyin kardeşim, ben alo diyorum bir yerlerim eksilmiyor.
  11 -12 ... laz pacino
 2. 2.
  kaba bir davranıştır.dışarıdan gelen bir telefonda adabı muaşeret kurallarına göre, aranılan yerin neresi olduğunun söylenmesi gerekmektedir. bu sebeple hem alo, hem efendim daha kaba kaçmaktadır.iç hattan aranıyorsanız ve numara görünüyorsa hö,ne var vs gibi de açılabilir.adab ı muaşeret yakın çevreye işlemez...
  7 -4 ... karga
 3. 3.
  sıkca yapılan, hatta alo'yu hic kullanmam omo tercih ederim diye igtrenc otesi bir espri yapılması muhtemel telefon sözü kullanımı..
  5 -8 ... karpuzkabugu
 4. 4.
  yanlış hatırlamıyorsam alo bell'in sevgilisinin adının baş harfleriydi.kısacası telefonu alo diye açmanın çok da gereği yok.karşınızdakı sıze alo dediğinde de en uygun cevap efendımdır.
  1 -1 ... aquantass
 5. 5.
  (bkz: telefonu ne var diye açmak)
  2 ... witch
 6. 6.
  efendiler götürsün seni $eklinde bir espiriye maruz kalınca şok etkisi yaratır bünyede, dumur olunur, bir daha kesinlikle efendim denmez, tecrübeyle sabit. * *
  4 -3 ... chosen
 7. 7.
  ne var nan! neeee!? modunda cemkirerek "efendim" denmesi durumunda arayan kişiyi kasabilecek ama tatlı bi ses tonuyla söylendiğinde, çok da sorun olmayacak telefonu açış hitabesi.
  1 ... dancing in the moonlight
 8. 8.
  söyleyene telefonda çok asil bir hava katan söz. tercih sebebidir.
  ... 6.4.r.1.$.h
 9. 9.
  alo demekten hem daha mantıklı hem de daha sıcak olan telefon açma yöntemi.
  2 ... krmyrdsn
 10. 10.
  (bkz: telefonu buyrun benim diye acmak)
  1 ... micomania