bugün

iş ortamında saygısızlık olarak görülmesi bir yana, karşıdaki için zor bir durum da oluşturmaktadır. amatörlük örneğidir.
iş ortamında cahillikten, saçmalıktan ve düşüncesizlikten başka bir şey değildir.
-alo abi naber?
+iyidir senden?
-saol abi müsaitsen gelcem.
+tamam gel de sen kimsin.
-abi ben murat.
+hangi murat be?
+iş yerinden abi aşk olsun. neyse müsait değilsin sanırım. allaha emanet ol. (dıt dıt dıt telefon kapanır.)

işin garibi benim iş yerimde murat diye birisi yok. *
kendine gizemli hava verdiğini düşünen insan.
telefonu açan kişinin, herkesin sesini tanıma yükümlülüğü olduğunu sanandır. bir de 'beni nasıl tanımazsın' gibi sitemkar olanları da vardır.

(bkz: hadi bakalım kimim ben)
(bkz: aaa nasıl tanımazsın)
karşısında konuştuğu insanın gizemli bir polis olacağından korkan insandır. konuşma aynen şöyledir;

a:alo kimsiniz?
b:siz kimsiniz beyefendi?
a:bırak benim kim olduğumu sen kimsin?
gibi konuşmalar geçer genellikle kişiler arasında.
bunların birde orası neresi sen kimsin diye soranları vardırki küfür etme sebebidir.
geçtiğimiz günlerde iş yerine telefon geldi,açtım adamanın bir tanesi soruyor muz kaç para vs ne kadar şöyle böyle sordum isminiz ne diye ismim bu kadar önemli mi demesin mi? ismini kendisi söylemesi gerekirken sormak bile suç oluyor. cehaletin, bu kadarıda çok fazla...
kendini tanıtmamakla kalmayıp,bil bakalım ben kimim gibi salakça konuşmalarıyla çileden çıkmanıza sevep olacak insandır.
insanların sosyal hayatta kendilerini eğitmemelerin sonucu olarak gösterilebilir. Bu tür bir olay anlaşmazlıklara yol açabileceği gibi insanları küçük durumada düşürmektedir.
telefonu açanın değil arayanın kendini tanıtması gerekir aksi halde görüşme sonlandırılmalıdır.
güncel Önemli Başlıklar