bugün

malının kıymetini bilen insan da diyebiliriz. bu erdeme belki de yokluktan ulaşmıştır. hor görmemek lazımdır. sevilmelidir.
tuhaf bir eylemdir. sanki kimsenin yapamadigini yapmis gibi ovunulur nedense. aslinda kendi icinde anlamsizdir. yani bi insan hangi sebeple bundan gurur duymaya kalkar ki...

bir de yeni telefon alanlar niye aliyorlar diye sikayet ederler he,o busbutun evlere senlik. zaten kimilerine gore cep telefonu da,televizyon da,gazete de gereksizdi... yeni olan hersey gereksizdi. ama cikinca alirlar,ustunede bak ben 100 sene kullandim bu telefonu,ben bunu aldigimda fener balkan kupasini almisti hehehe falan gibi seyler soylerler.

tabi latife bir yana esas sorun yenilikten ve bugunu yakalamaktan kacmak. tabi bunun maddi veya baska sebepleri de olabilir ancak sonuc olarak bir insana yeni telefon aldi diye vay musrif,vay vatan haini demek bostur.

hele 2007 senesinde kol kadar bir telefon kullanmak busbutun bostur,madem bu kadar gorus var ben de 2 satir yazayim.

boburlenme hikayesine gelince... bu memlekette benim dedem ataturkun silah arkadasiydi diye sagda solda boburlenen adam da var.

vizyon bu kadar dusuk oldukca bunun gurur sebebi olmasi da cok normal.