bugün

telefon makinasını karşısına oturtup halini hatırını soruyormuş gibi... durun. vurmayın...
zeki bir arkadaşın çıkıp abi tuşlara basmadın demesiyle son bulan olay .
olayı gerçekleştirmeden önce telefonun sesinin kısılmasının farz olduğu hadise
telefonunun fazla yazmasini istemeyip aynı zamanda telefonla konuşarak can sıkıntısını giderme paradoksuna düşmüş zatların masturbasyon yöntemi.
telefon kulaktayken, çalmasının , hemen öncesindeki eylem.
yalnızlık belirtisi. durum vahimdir, zira kişide psikolojik sorunlar baş göstermektedir...
bayanların ıssız bir yolda gece vakti tek başına yürürken icra etmesi hayati önem taşıyan saçma eylem ;

-tamam sevgilim/babacığım şimdi geliorum..
-...
-ne yolun sonunda mı bekliyosun,tamam geliorum.
-...
-2 dk içinde gelmezsem bütün emniyet birimlerini ayağa kaldırıp şu an bulunduğum sokak ve çevresine akın etmelerini ve beni bulmalarını mı sağlarsın?!!!

(bkz: korkunun insana yaptırabilecekleri)
yapıldığı sırada telefonun çalmasıyla bulunduğunuz ortamdan uzaklaşmanızı gerektiren hadise.
yolda yürürken o an için konuşmak istemediğiniz birinin karşıdan geldiğini görünce de yapılabilir. böylece sadece bir baş hareketiyle slm verip yanından geçip gidebilirsiniz. telefonun çalmasını önlemek için de kontor yükleme/sorma servislerini aramak yeterlidir. *
kasıldıgı bir ortamda zaman kazanmaya calısan bir insanın yapacagı davranıs.
ama telefon sessiz modundayken yapılması mantıklıdır.
tipik maçtan sonra medyaya açıklama yapmak istemeyen futbolcu davranışıdır..
şehiriçi dolmuşta yaşandığında komik ve rezil bir durumdur.

paleface durakta beklemektedir, durakta paleface ile birlikte 5 tane (tabir-i caizse kitap gibi) hatun ve bir yaşlı teyze bulunmaktadır. bir er kişi durağa telefonla konuşur halde gelir. aradan 30 saniye geçmeden paleface, 5 hatun ve er kişi gelen dolmuşa biner. elemanın telefon da piyasadaki en pahalı telefonlardandır. telefonda konuşurken caka satmaktadır etrafa bu bariz bellidir. eleman karşısındaki (olmayan) kişiye fırçayı basmaktadır. "bitti kızım bu ilişki bırak artık peşimi, istemiyorum anlasana ne arayıp duruyorsun bak senin iyi olman için 2 saattir dil döküyorum (duygusal da)" vs şeklinde konuşmaktadır. bu konuşma dolmuşun içinde 15 dakika kadar devam eder ve birden * telefondan gerçek ses "hekimoğlu" melodisi (o dönem çok revaçtaydı) çalmaya başlar. o anda fark edilir ki tüm dolmuş elemanı dinlemektedir ve kafalar bir anda elemana çevrilir, paleface tutamaz kendisini gülmeye başlar, arkasından kızlar, arkasından şoför dahil dolmuş ahalisi. eleman kıpkırmızı olur, telefona bakar, olduğu yerde yerin dibine girmiştir ve ilk durakta iner. elemandan o günden beri haber alınamamaktadır. intihar olasılığı hiç de uzak değildir.
bir eğlence mekanında girişte duran veya o an kapıdan girmeye çalışan herkesin telefonuyla konuşuyormuş gibi yapması durumu.özellikle dikkat çeker,bazen de ayrı masalarda birbiriyle uzaktan kesişen tiplerin de uygulamaya koyduğu bir taktiktir...
bir de yerel kanallara reklam veren muessese sahiplerinin kamera kendilerini cektiginde tercih ettikleri eylemdir telefonda konusuyormus gibi yapmak.
kontür yükleme servisini arayıp konuşuyormuş gibi yapılır. Genelde durumu kurtarmak, kaçmak yada potansiyel sapıkların gözünü korkutmak amacıyla yapılan eylemdir.
genelde telefonunu yeni almış gösteriş meraklısı kırocanların yaptığı eylemdir.
pek çok zaman insanı türlü türlü hallerden kurtaran, yerine göre hayati öneme sahip bir davranıştır.
evet küçükken başıma gelen hadiseye direk balıklama giriyorum *
eski sevgilimle çok gereksiz bi ortamda karşı karşıya geldik ** ortam buram buram ter kokuyor, kimisi burnunda maden arıyor, nere gidiyon abi boş yerimiz var diyen lavukların sesleri *, beyaz spor ayakkabılarımı boyamaya çalışan boyacı çocuklar her neyse ve en nihayetinde eski sevgilimle karşı karşıya geldiğimiz o ana geçelim.Ne yapacağımı bilemedim ilk anda, gereksiz bi panik oldu. * Elimi cebime attım telefon denk geldi direk elime, bir kaç saniye içinde aslında çalmayan telefonumu biri arıyormuş gibi kulağıma dayadım.Bir iki dakika kendimle muhabbet ettim telefonda. sonra büyük an geldi çattı. Ne mi oldu? Ne olcak başbakan alkışlar eşliğinden otobüsünden inmedi, telefonum çalmaya başladı amq, o saniye ekranlar maviyi, yüzüm kırmızıyı gösteriyordu hemen kendimi toparladım sayfayı yeniledim (bkz: f5) * karşımda olmayan kardeşime: kardeşim kapatıyorum kendine iyi bak görüşürüz başka arkadşım arıyor, arayı soğutmayalım dedim. * o an telefon halen kulağımda ve bangır bangır 50 cent in the clup çalıyor.Hiç bakmadan meşgule verdim arayan münasebetsizi.
siktiğimin boyacılardan en kara kuru olanıda
-abe bende o telefonun aynısı var, aynı abi aynı vallah billah aynı* konuşurken nasıl çalıyor?
-Benimki avrupadan geldi diye adamım diye cool bi cevap vereyim dedim.
-haa almancımısın abe diye karşılık verdi
- he alman satıyoz lazım mı la diyerekten, cevabı beklemeyerekten ve kafamı kaldırmayaraktan oradan usulca sıvıştım (bkz: arazi olmak)
eski sevgilim beni o mavi ekranımla birlikte gördü mü bilemiyorum kafamı pek kaldırıp etrafa bakmaya fırsat bulamadım.***
sonra telefonun çalması.
klasik türk dizileri.
samsunglarda bulunan sahte arama yöntemi yardımcı olur.
kasan bir ortamdan uzaklaşmak için kullanılan en klişe yöntem.
gece geç saatte yolda tek başına yürürken yapılabilitesi mantıklı olan eylemlerden biridir. karşıdan gelene verilen sinyal şudur; " hattın diğer ucunda bir başkası var, bana herhangi bir şey yapmak ya da saldırmak gibi bir zekasızlıkta bulunursan muhtemelen karşı taraf polisi arayacaktır. "
havaalanında çalıştığım bir dönem sigara içmek için havaalanı dışına çıkmak sıcaktan gebermekle eşdeğerdi. bende bu duruma muhalif bir kişi olarak havaalanının içerisinde perde olan bölüme giderdim fakat polisler ve güvenlik paso bana doğru bakardı bende yeni bir teknik bulup telefonla konuşuyormuş gibi yapardım fakat telefon çalmasın diye de paso hattımın servisine bağlı bir numarayı arar, kendimi garantiye alırdım böylece polis ve güvenlik telefonla konuştuğumu sanıp gittiğim yere gelmezdi ve bende aklımca bu işten karlı çıkardım.
sonra bir gün bu çok zeki kardeşinize ebesinin amı gibi bir fatura gelir uzun süren araştırmadan sonra bunun nedeninin aradığı o servis numaralarından kaynaklandığını öğrenir ve "hayat senin amına koyayım" der.
asıl kafayı meşgul eden sorun şu; malum numarayı aradığımda telesekreterde ki kadın "lütfen 7 ye basınız" v.b konuşurken elimi havaya kaldırıp "hadi ya tüh amk. harbimi lan hahaha" gibi konuşmalar yapıp inandırıcı olmaya çalışıyordum. oysa beni aradığında sürekli meşgule verip aramadığım annemi aklıma hiç getirmiyordum. (seni çok seviyorum canım annem sakın benden önce ölme)
ve o günden sonra sigara içmek için cehennem bile olsa dışarıya çıkarım .
unutmadan söyleyeyim annem her aradığında yine meşgule veriyorum çünkü hemen ben onu arıyorum.
ulan konu nereye saptı amk. neyse modlar silsin bana ne.
mustafa sandal ın oynadığı bir reklam filminin senaryosunda vardır bu durum.istisnasız o telefon hep çalmakta ve mustafa hava atmayı planlarken hep rezil olmaktadır.
bok gibi bir ortamdaysanız çok güzel bir kaçış aracıdır. telefonun, konuşurmuş gibi yaparken çalmamasına dikkat edin.

çok kaçtım ben bu şekilde. örneğin sıkıcı ve protokol bir arkadaş grubu doğum günü partisi olabilir buluşma olabilir, büyük ısrarlarla gelmişin ortam sıkıntılı hatta sik gibi. kalkayım ben desen olmaz içinizden yeni başladığınız dizinin son bölümleri ve iple çektiğiniz izlemediğiniz bölümler gelir. birde dizinin yanında soslu fıstık ve bira hayali beyninizi daha çok çeler ve hemen telefon çalarmış gibi yapılır, ortamdan uzağa gidilir hafif sesli bir ses tonuyla gidilmesi gerektiğini belirten bir konuşma yapılır, ortamdakilerden özür dilenip kaçılır. şimdi dizi keyfi başlasın mk. yemişim sizin popüler kültür ortamlarınızı kafelerinizi.
güncel Önemli Başlıklar