1. 1.
    telefona koyulmuş özelliği kullanan insandır, belki konuşmak için müsait değildir, belki yeterince kontörü yoktur. telefon alacak parası var diye her zaman konuşacak parası mı olmalıdır.

en kötü ihtimalle de karşısındaki herif kısadan cevap veremeyecek kadar hödüktür. lafı dolandıracağını bildiğinden dolayı konuşmak yerine mesaj atıp, olayın özünü almak ister. gerekli bir davranıştır, salakça değil genelde akıllıcadır.

diyalog kurmakla, insanlarla konuşmakla da pek bir ilgisi yoktur.

+ kişinin bir sürü bedava mesajı vardır, kime nedir? ararsa enayidir. mesaj at aslanım devam et..
    2 ... berk
  2. 2.
    39 kontöre, 5000 sms alan avea abonesidir.
    2 ... paleface
  3. 3.
    toplantıda olan insandır, toplantı ortasında telefonla konuşacak değildir ya.
    1 ... yoga yapan mistiq kedi
  4. 4.
    ayrica romantizme bir seyler katmak isteyen insandir. sevgiliye her istendiginde telefonla ulasmak yerine sms mesajlari erotik, duygusal, romantik. kufur etmemek sarti ile..
    1 ... mayolu pogaca
  5. 5.
    kontüre verecek parası olmayan insandır.
    ... kelimeci
  6. 6.
    ben oluyorum bu.

sevmiyorum telefonla konuşmayı. sesim gitmez/sesi gelmez, ortam her zaman müsait olunmaz, söylemen gereken şey o birkaç dakika içinde aklına gelmez, düşünce payın yoktur...

yazı ile duygu ve düşünceler çok daha ayrıntılı ve rahat aktarılabiliyor. samimi olduğum çevremle mümkün olduğu kadar whatsapp/sms/facebook aracılığıyla mesajlaşarak iletişim kuruyorum.
    1 ... teoska
  7. 7.
    benimdir. Bi arkadaşım var fix hergün mesajlaşırız yani sabah günaydın demekle başlar ama gel görki hiç arayıpta napıyosun demeyiz. Yakında sesini unutacam walla.
    ... sembuseklicorba