bugün

anlatacağı üç kelimeyi yarım saat anlatarak. konuştuğu kişinin işi mi var müsait olup olmadığını bilmeden. karşı tarafı rahatsız ederek telefonda çok uzun konuşan tiptir.
saçma sapan konulardan sırf vakit öldürmek amaçlı konuşuyorsa manyaktır.
sevgilisiyle konusuyorsa mazur görülmeyecek eylem gerçekleştirmiş bir tiptir.
dedikodusu ve dakikası bitmeyen tip.
Anneler ve teyzeler, birbirinde uzakta sevgililer.
Belli bi dakikadan sonra insani deli eden tiplerdir.
Surekli kendilerini anlatip hic dinlemezler.
Arkadas derdini anlattin, halimi hatrimi da sordun kapat telefonu. 38 dk hic durmadan konusmak nedir ya hu?
Sonra ben telefonu acmayinca neden acmadin oluyor adi. Acmiyorum, az konusun az.
Tez zamanda bir nöroloji uzmanına gözükmesini tavsiye edeceğim kişidir.
Olum ne lan bu telefonda iki saat dır, dır ediyorsun beyninde portakal kadar ur çıkacak haberin yok.
2 dakika konuş bitir ya.. Yeni yaşlanmış akraba gibi dır dır..
genelde uzun ve yüksek sesle konuşan yoğun adamlardır.
kulaklık kullanmıyor ise ilerleyen yıllarda yoğun mental rahatsızlıklar yaşayacak tiptir.
-ay kapı çaldı canım annemlerdir hadi öptüüüm
+ay çok selam selma teyzelere yaağ çok özledim onları da
- tamam canım sende söyleee
+ellerinden öpüyorum selma yteyzemin muhakkak o dolmalardan istiyorum
- tamaaam canıım söyleriiim
+bu arada ...
DIIIIIIIIT DIIIIIIT.
Telefonun diğer ucundaki sevgilinizse o görüşme 1 saatte sürer 3 saatte.
benim de gözlemlediğim üzere bu tip insanlar telefonla konuşurken ellerine bir tükenmez kalem ile gazete kağıdının bulmaca sayfasında saçma sapan çizimler yapar-yuvarlak figürü-bulmaca sayfasındaki kadınlara sakal bıyık yapmak gibi- .
arkadaşımdır kendisi. ben de tam tersine sevmem. inadına mı yapıyor bilmiyorum ama kıza ne zaman müsait değilim desem yine de uzatıyor. hadi kapattım diye suratına kapatıyorum ben de. neyse ki alıştı artık.
Daldan dala atlayan kuş gibi konudan konuya atlarlar.
"he he, evet, hımm öyle, tabi tabi, ya evet" şeklinde kestirme cevaplarla uzaklaştırılır.
insanı hayattan bezdiren tiptir. yahu genel olarak anlat, eğer uzun konuşman gereken bir konuysa ya yüz yüze konuşuruz ya da mesaj olarak atarsın, ne ben seni dinleyeceğim diye kasarım ne de ikimizin de vakti yanar.
Anladım, aynen, tabi, haklısın, doğrudurlarla idare edip telefonu kapatsan ayıp olan kapatmasan dayanılmayan tip.
Sağ kolu artık 45 derecelik açıya sabitlenmiştir, genelde kendi etrafında ve bütün evi dolaşır, hatta konuştuğu kişi şehir dışında veya abes sayılacak uzaklıkta olduğundan otomatik olarak desibeli artan insan bile vardır.
yüceltilme, onaylanma ihtiyacı ile kavrulan bir kezbandır.
Canım tünele giriyorum hadi sonra konuşuruz, denilip yüzüne telefonun kapatılması gereken tiptir.
telefon el çabukluğuyla uçak moduna alınır ve ilerki zamanda sarjım bitti denilir. uçak moduna alırken normal konuşmaya devam edilmeli. muhabbette boşluk olursa anlayabilir.
nefret ettiğim tiptir. üstüne üstlük konu bitince eee diye başlayan tiptir. eee diyeceğine kapat işte.
igrendigim, tiksindigim insan tipi olur kendisi. Detay gerekiyorsa verilmelidir yoksa kısa kesilmelidir. Böyle insanları sallayıp sallayıp uzayın derinliklerine göndermek istiyorum.

Zil çaldı, tuvaletim geldi diyerek savusturulmasi gereken insan.
Çoğunluğu 40-50 yaş arasındaki kadınlardır. Dedikodu bitmez bitse bile başa sararlar.