bugün

aile eşrafı bunu çok yapar. telefonda konuşulan kişiye senin adına selam yollanır. nezaket icabı. vaziyet, dostlar alışverişte görsünü anımsatır azcık. hepimizin selamı var havası verdirilir duruma. halbuki, sen oturup sakin sakin burnundan kıl aldırmıyorsun. kimseye selam gönderme değil, kılını kıpırdatma ağzını açma halin yok. ama ne oldu, selamın büyüğü senden gitti.
neyse bakalım formalite koksa da aile fertleri deyip sineye çekiyoruz.
- napalım yavrum bizde kettle la oturuyoruz.
- evet evet. sonra görüşürüz artık napalım. bik bik bik *
- tamam hayatım. hadi bak kettle ın da çok selamı var öpüyomuş seni.
+ ya ne alakası var! ben selam falan yollamadım uff?!?!!
- hadi canım o da öptü çok görüşürüz..
- x in selamı var sana da..
+ farkettim -de benim yoktu. neyse sağolsun..

daha bugün başıma gelendir. ayrıca bunun ebeveynler tarafından yapılanı da çok sık görülür. ha bir de ''dur bak o da seni istiyor!'' diyip telefonu kulağınıza zorla dayıyanları vardır ki evlere şenlik. nolduğunu anlamadan gerçekten telefona istemiş gibi davranmak zorunda kalır, sevecen tavırlarla konuşursunuz..
ne zararı olacak, "amaann desin bakalım" denilecek durum.
netice de aile fertleri. başkası olsa bu kadar geniş olunmaz.
bazen sinir edici bir durum olabilir. lakin senin sevmediğin bir kişidir telefondaki,selam falan söylemek istemezsin ama özellikle anneler kesin senin adına selam sölerler. bide bunun zorla telefonda konuşturmaya çabalama biçimi vardır. yine anneler yapar. durum şudur ki; biri anneni aramıştır annen o kişiyle konuştuktan sonra bak senle karanlıktan korkan bebekler'de konuşcakmış,çok özlemiş seni diye bide abartılı bir tonlama yapılır. yok anne konuşmak istemiyorum dersin ama nafile verir eline ahizeyi, mecburen konuşursun istemediğin kişiyle. buda telefonda konuşmak istemiyorken konuşmak zorunda kalmak gibi bişey olur. *
annemin çok yaptığı eylemdir. aile büyükleri beni sorduğunda o da iyi selamı var size der ben de yanındaysam hiçte bile yalannn diyorum ama ne fayda selamı söylemiş oluyorum bir kere gerçi bir zararı da yok gıyabımda gerçekleşiyo genelde.
- alo aykut abi!

+ efendim canım?

- ben aslında sana selam söylemediydim.

+ nasıl?

- hani tolga dediydi ya biraz önce, erdem'in de sana selamı var diye...

+ otobüse biniyorum şu an, sonra ara istersen, anlamadım dediğini.

- seni hiç sevmiyom ben!

+ duymuyorum. neyse kapattım, sonra ararım ben seni.

- arama lan beni!