1. 1.
  halkın her kesiminden insanları dolandıran adamdır. şerefsiz nasıl yapıyorsa artık. bence tez konusu filan olmalıdır.
  1 -1 ... veteriner hekimi
 2. 2.
  telefonda kendini polis savcı dye tanıtan adam

  hani itibar etmeyecektik amk.
  6 ... eti cin baba
 3. 3.
  Bu haberden sonra EGM den gelen mesajlara itibar etmeyin artık. Hatta demin aradılar banka hesabım terör örgütlerinin eline geçmiş olabilir miş tam dolandırıcı mı acaba dedim bu haberi hatırladım. Sonuçta arayan savcı abi. Hemen tüm hesabımdaki parayı çekip siyah poşet içinde belirlenen çöp poşetinin yanına koymaya gidiyorum. Umarım param güvende dir.
  4 ... uzay muhtari
 4. 4.
  Koskoca Anayasa profesörünün, kendini telefonda savcı diye tanıtan bir kişiye inanarak dolandırıldığı (az para değil, bir servet kaptırdı, transfer işlemleri anında uyarılmasına, bakın dolandırılıyor olabilirsiniz denilmesine rağmen üstelik) bir ülkeyiz biz. Öyle bir korku toplumu olmuşuz ki.. Anayasa profesörü ceza hukukçusu bile, başına bir iş gelmesinden korkuyor..
  1 ... klimanjaro
 5. 5.
  kendisini polis diye tanıtana " ben de organize şubeden komiser murat" veya savcı diye tanıtana " ben de bakırköy cumhuriyet başsavcılığından ahmet" şeklinde cevap verilince hat birden bire düşmektedir.

  bu ipnelere sadece devletin önlem alması mümkün değil. vatandaş da uyanık olacak. yıllardır aynı hikayeleri dinleyip duruyoruz. emniyet ve savcılık defalarca açıklama yaptı "bu şekilde arama yapmıyoruz" diyerek. emniyet senin peşinde ise zaten telefonla aramaz. evine gelir iş yerine gelir seni alır. savcılık da alacağı zaman emniyeti gönderir aldırır.

  - terör örgütleri peşinizde
  + eeeeee
  - bankadan hemen 100000 lira çekip bize getiriyorsunuz
  + sktr git lan

  mevzu bu kadar bir şey. cep telefonundan arıyorlarsa direkt kapatın engelleyin numarayı. genelde ev telefonundan arıyorlarmış benim annemi de aradıkları için biliyorum. açmayın telefonu. ısrarla çaldırıyorlar ise arama kesilir kesilmez ahizeyi kaldırıp kenara koyun. sürekli meşgul çalınca 10-15 dakika sonra vazgeçeceklerdir.
  4 ... mel mel bakan gibson
 6. 6.
  Yav açsalar ne olur arkadaşım o dosya düşme alır biter gider.

  Tribe girmeyib hemen.

  Telefonda sizinle bir devlet görevlisinin görüşmesinde devlet görevlisinin sıfatı hükümsüzdür.
  ... yok herif
 7. 7.
  Bir arkadaşımın başından geçen hikayeyi anlatayım madem. 21 haziran seçimleri için sandık görevlisi olarak rastgele vatandaş seçip haber veriyorlarmış. Bizim arkadaşa da haber vermek için polis aramış. Böyle böyle ben polisim seçim için sandık görevlisi seçildiniz şu şu karakola gelin diye. Arkadaşda ya abi bırakın, siz demiyor musunuz telefonda kendini polis savcı diye tanıtanlara inanmayın diye. Poliste, kardeşim ister inan ister inanma ama gelmezsen cezası var demiş. Arkadaş da haliyle koşarak gitmiş bakmış ki sahidende görevliymiş.
  1 ... benimnickimyirmibesharfli
 8. 8.
  Iyide cumhuriyet Savcısı ne diye cepten arar ki?
  ... n dakota