bugün

o an mesaj gelmez de hani hat gidip gelince yine aynı sezme olur ya, hele de önemli bi mesaj bekleniyorsa hayaller suya düşer resmen.
depremi önceden hisseden karınca ile ölümüne kapışırlar önsezi konusunda ama hiçbiri kahin ahtapotun ününe yetişemez.

(bkz: kahin ahtapot paul)
(bkz: hissi kablel vuku).
"yeterince çevik olabilirsen telefonu kapatmak için hala bir şansın var. şimdi kim uğraşacak mesajla falan." der kendileri.
her marka telefonda aynı performansı göstermeyen hoparlördür.

tecrübeyle sabittir efendim.
nokialar bu konuda en önde giden markadır.gizli anlaşmaları mı vardır anlamadım hoparlörlerle.benim telefonum samsung tık yokken, arkadaşımın telefon markası nokia hoparlörümü cızır cızır öttürtüyor.
dıtdırı dıtdırı dıtdırı... şeklinde transa geçer.
cep telefonunun anteni baz istasyonundan veriyi alırken oluşan yüksek dereceli elektro manyetik alan değişimini saptayarak mesajın cep telefonunuza geliş anında öten biricik hoparlördür.
beklenen mesaj mühim kişidense akabinde kalp atışlarının artmasına neden olacak hoparlördür.
bir de beklenen mesaj gelecekmiş izlenimi verip hafiften öttüğü olur bu hoparlörlerin, hah işte o zaman da küfürü yer.
hele ki birinden mesaj bekleniyorsa o hoparlörden çıkan ses en asil duyguların sesidir.
altıncı hissi kuvvetli olması kuvvetle muhtemel olan hoparlördür.
en asil duygunun elektronik aletidir efenim.

telefonunuza mesaj geleceğini yaklaşık 1-1,5 saniye önceden haber verir.