bugün

cep telefonlarına gelen, garipsenen mesajlardır. mana çıkarılmaya çalışılır fakat bilakis kafa karıştırır. bunda bedava sms in payı oldukça büyüktür tabi.

örn:
sene 1900 çift sıfır. deden bilmez ama belki baban bilir. salı günü cuma namazından çıktıktan sonra atın üstünde yayan harbe gidiyoruz. çölde kar dizboyu. karşımda bir anda beliri verdi; genç bir ihtiyar tahta bir taşın üstüne oturmuş, hüngür hüngür gülüyordu. düşman askeri zannettim çektim kılıcımı iki el ateş ettim. genç ihtiyarı bacağından vurdum, kafası nasıl kanıyordu. benim kolumu alçıya aldılar.hastaneye son sürat gidiyoruz, arabada damla benzin yok neyse vardık hastaneye tabi o zamanlar elektrik yok hastanede sıkılmayım diye mum ışığında titanic izlemek zorunda kalmıştım. öyele bir olay geçti başımdan paylaşayım dedim. * *
tostumu yedim bekliyorum.

istemdışı olarak akla gelen meali: sik beni.
ajlık tan nefesi kokan bendenize vakko dan sürekli gelen mağazamıza bekleriz mesajları.
bir kaç kez selamlaşmadan oluşan münasebetin oldugu bir arkadaştan hiç beklemediginiz bir anda mesaj gelir " why high one why (bunu sesli oku) ". o an anlaşılmıştır neden arkadaşlıgın bir kaç selamlaşmadan ibaret kaldıgını.

--spoiler--
tamam canım okurum da paket mi yapayım burda mı istersin?
--spoiler--
patlican, yarilcan, bu mesajı yolla toplu kazanıcan.*
üye olunan derneklerden, onun anası öldü, bugün bunun doğum günü gibi tarzda olan saçma sapan mesajlardır. birde başka bir versiyonu olan mağazalardan ve bankalardan gelen ebleh kampanya mesajları vardır.bunlarda adamı uyuz eder..
dayi nerdesin?
tam hastaneye tahlil sonuçlarını almak üzere gitmek üzereyken yabancı bir numaranın yolladığı bir mms, mesajın içindeki bir mezar taşı resmi, altında da bir not: " hazırladık, seni bekliyoruz". bir korku filminde yer aldığını hissetmek, sonuçta densiz bir arkadaşın şaka yaptığını öğrenmek.
beklemedigin anda yabanci bir arkadastan gelen dogum gunu mesaji olabilir.
gece 3 suları cebime gelen mesajdır;

-ahmet regl olmuyorum ve korkuyorum ne yapıçağımı bilmiyorum annemde şüphelenmeye başladı nolur bişeyler yap.

hay aq denerek cevap yazılmıştır;

+ahmeti bugün sabaha karşı kaybettik morgdayız şu an başımız sağolsun..

-...!
arkadaşımdan gelen mesaj; ne gelirse şu çenemden gelir başıma, başım rahat eder çenem tutulsa. dertli galiba denilerek akabinde hemen aranır.
mesaj: sana dunya' nin en guzel askini yasatmama izin verir misin?

cevap: kim? ne? bana mi? walla de?.. oyhs.. yalarim.

cevap: essoluessek.
-oglum gelirken sigara alır mısın?
-anne ben zaten evdeyim
-o zaman gidip alır mısın
(bkz: triblex ev)*
akşam saatlerinde ummadık anda bilinmedik bir numaradan mesaj gelir.

-seni hep arzuluyordum artık benimle olurmusun. *
(bkz: boş mesaj)
"grgn msn brz?"*

neyse ki, yanlış numaraya gönderilmiş.
'imzan nasıl senin'
"ich möche çiğ köfte"*
möche ne lan?*
bu espriyi bi kere daha yapanın ağzıyla burnunun yerini değiştiririm.*
1 sevda masalıysa bu,2 demet gülle gelmişse kapına,3 dileği varsa,4 dönüyorsa etrafında, 5 gündür görmediysen, 6'ında kalma bunun, 7'rme gururuna, 8'den sonra 9 gelse de 10'suz bırakma kendini.
illallah dedirtmiştir. nasıl insanlar, nasıl gençler var bu ülkede, hayret ediyorum. hergün bu yazacağım mesajlardan onlarcası geliyor telefonuma.

işte mesaj,

çok özür dilerim, ama allah'ın adı geçiyor, yollamak zorundayım .ismim melis, 1 yaşındayım, bir ölüyüm, beni öldürdüler. eğer bu mesajı 10 dakika içinde 15 kişiye yolamazsan, bu akşam yattğın yatağın başında ölücem ve seni bir bıçakla öldürmek için gelicem. allah rızası için eğer yollarsan seni seven 4 kişi sana açılacak, cumartesi günü öpüleceksin. zinciri bozma. sevdiğin kız veya erkek yarın sana çıkma teklif edecek.

edit: kimseye yollamadım, ölümü bekliyorum. hakkınızı helal edin.
"ordamısın" evet kesinlikle budur.
"aya benzer yüreğim. bil bakalım ben kimim?" şaka gibi; ama gerçek.
1

2

3

tıp *
(bkz: telefona gelen saçma mesajlar)*
uyuyormusun?

-evet uyuyorum hatta şuan rüyamda seni görüyorum... !