1. 1.
  cep telefonlarına gelen, garipsenen mesajlardır. mana çıkarılmaya çalışılır fakat bilakis kafa karıştırır. bunda bedava sms in payı oldukça büyüktür tabi.

  örn:
  sene 1900 çift sıfır. deden bilmez ama belki baban bilir. salı günü cuma namazından çıktıktan sonra atın üstünde yayan harbe gidiyoruz. çölde kar dizboyu. karşımda bir anda beliri verdi; genç bir ihtiyar tahta bir taşın üstüne oturmuş, hüngür hüngür gülüyordu. düşman askeri zannettim çektim kılıcımı iki el ateş ettim. genç ihtiyarı bacağından vurdum, kafası nasıl kanıyordu. benim kolumu alçıya aldılar.hastaneye son sürat gidiyoruz, arabada damla benzin yok neyse vardık hastaneye tabi o zamanlar elektrik yok hastanede sıkılmayım diye mum ışığında titanic izlemek zorunda kalmıştım. öyele bir olay geçti başımdan paylaşayım dedim. * *
  8 ... exelance
 2. 2.
  tostumu yedim bekliyorum.

  istemdışı olarak akla gelen meali: sik beni.
  5 -4 ... extraordinarius
 3. 3.
  ajlık tan nefesi kokan bendenize vakko dan sürekli gelen mağazamıza bekleriz mesajları.
  13 -1 ... imhotep
 4. 4.
  mesaj: why high one why
  bir kaç kez selamlaşmadan oluşan münasebetin oldugu bir arkadaştan hiç beklemediginiz bir anda mesaj gelir " why high one why (bunu sesli oku) ". o an anlaşılmıştır neden arkadaşlıgın bir kaç selamlaşmadan ibaret kaldıgını.

  --spoiler--
  tamam canım okurum da paket mi yapayım burda mı istersin?
  --spoiler--
  1 -1 ... iktidarsiz jigolo
 5. 5.
  patlican, yarilcan, bu mesajı yolla toplu kazanıcan.*
  2 ... cofdi
 6. 6.
  üye olunan derneklerden, onun anası öldü, bugün bunun doğum günü gibi tarzda olan saçma sapan mesajlardır. birde başka bir versiyonu olan mağazalardan ve bankalardan gelen ebleh kampanya mesajları vardır.bunlarda adamı uyuz eder..
  2 ... exclusion
 7. 7.
  dayi nerdesin?
  -1 ... aequitas
 8. 8.
  tam hastaneye tahlil sonuçlarını almak üzere gitmek üzereyken yabancı bir numaranın yolladığı bir mms, mesajın içindeki bir mezar taşı resmi, altında da bir not: " hazırladık, seni bekliyoruz". bir korku filminde yer aldığını hissetmek, sonuçta densiz bir arkadaşın şaka yaptığını öğrenmek.
  2 ... tepetaklak
 9. 9.
  beklemedigin anda yabanci bir arkadastan gelen dogum gunu mesaji olabilir.
  1 ... sinek_sidiği
 10. 10.
  gece 3 suları cebime gelen mesajdır;

  -ahmet regl olmuyorum ve korkuyorum ne yapıçağımı bilmiyorum annemde şüphelenmeye başladı nolur bişeyler yap.

  hay aq denerek cevap yazılmıştır;

  +ahmeti bugün sabaha karşı kaybettik morgdayız şu an başımız sağolsun..

  -...!
  11 -2 ... once upon a time in fikirtepe