1. 1.
    Diyarbakır’da telefonuna gelen, “Banka şimdiye kadar sizden almış olduğu 528 TL dosya masrafını iade etmektedir, iadeniz için giriş yapın” mesajındaki linke tıklayarak, açılan sahte banka sayfasına bilgilerini giren Musa Ayşin adlı vatandaş, 30 bin TL dolandırıldı.

http://www.hurriyet.com.t...bin-liradan-oldu-41072792
    3 ... eesrts
  2. 2.
    salak musa.
    asan olsaydı bunlar olmazdı.
    4 -1 ... insan olmaya ceyrek kala
  3. 3.
    Bir linke tıklayarak o para gitmez aslında. Sorun şurada ki banka bilgilerini linke tıkladıktan sonra paylaşıyorlar.

Dikkatli olmak lazım banka bilgini resmi uygulama dışında ve güvenli siteler dışında (güvenli siteyse bile düşük limitli kredi kartı kullanmak, banka kartı kullanmamak lazım tabi) kullanmamak gerekli. Böyle çok para alan var bir arkadaşımın başına da instagram da öyle bir linke basıp şifresini vesayre girerek parasını kaptırdığı olmuştu.

Yani işin özü kardeşim o şifreni ve numaranı, TC ni neyse işte bir yere yazarken 50 defa düşüneceksin. internette indirdiğin şeylere de dikkat ediceksin, yoksa resmi uygulamaya girersin ama keyloger ile yine bilgini alırlar.

Bu devirde dikkat hayat kurtarır.
    3 -1 ... keyf kahyasi
  4. 4.
    Adamın birini de drone ile dolandırmışlar, drone ile takip edip seni görüyorum her yaptığını biliyorum ben senin tanrınım diye adamı korkutup 50 bin lira falan çarpmışlar.
    ... haylaz sirin
  5. 5.
    ben hep 50 liralık dolandırıldığım için beni pek bağlamayan olay.
    1 -1 ... mofbe
  6. 6.
    Neyse ki dolandırılacak param yok bazen züğürtlük işe yaramıyor değil. Bir kere dolandırılırım korkun yok.
    1 -1 ... hamile taklidi yapan panda
  7. 7.
    5 yıllık birikimiymiş. bu parayı çalan alçaklar bulunmalı.

https://www.mynet.com/tel...yati-karardi-190101134115
    1 ... true
  8. 8.
    tüh yaa keşke okunup bereketlensin diye bileziklerini verseydi.
    1 ... masklavi
  9. 9.
    Millette iyi para var anasını satayım.
    ... n dakota
  10. 10.
    Basima gelse çok da şeyimde olmayacak durum, çünkü 30 bin liram yok zaten o yüzden dolandırılmadım hiç.
    Dolandırıcı mal mi beni dolandırsın borçlu çıkarlar.
    ... kusursuzdengesiz