1. 1.
  38 kere aramana rağmen cevap vermeyen bünyenin uydurduğu yalandır.nedense o telefon bir tek sizin yanınızda normale döner.ayrıca bahsettiğim sevgilin falan değil en yakın arkadaşınsa daha da sinir eden durumdur.

  38 olmasın 3 olsun.belki çok acil bir mevzu var dimi ama?
  ... magrul
 2. 2.
  30+ kere arama potansiyeline sahip psikopatlardan kurtulmak için söylenen masum yalan. arkadaş 1 kere ara işim var belki sonra arayacam seni? niye rahatsız ediyorsun sürekli...
  2 ... 1101001
 3. 3.
  cevap vermeyi istemeyen, senden kaçan bünyenin verdiği tepki de olabilir.
  1 ... magrul
 4. 4.
  (bkz: monotonlaşan ilişkiyi canlandırmak)
  ... gozde06
 5. 5.
  Israrla aramalarını sonlandırmayan insanlar için söylenmiş beyaz yalanlardır.

  Mesela, 5 ay 5 gün süren bir askerlik yaşantım olmuştu. Unutmak istediğim, konuşmak istemediğim anlar dakikalar... Tabi herşey gibi o da sonunda bitti fakat çıkışta arkadaşlarımı o kadar çok sevmiştim ki hemen hepsiyle cep telefon numaralarımızı birbirimize vermiştik. Adana ya döndükten sonra özellikle çok sevgili bir kaç askerlik arkadaşlarım sık sık beni aramaya başlamıştı. 10 kez arıyorlarsa ben birini açıp çok yoğun olduğumu telefonun sessizde olduğu yalanını söylüyordum.

  Yine böyle bir kaç gün üst üste beni aramışlardı. Son aramanın üzerinden bir kaç saat geçmişti ki bilmediğim bir numara aradı, açtım ki karşımda çok sevgili asker arkadaşım, farklı bir numaradan arayıp telefonu açtırarak beni yakalamıştı, anlamıştı. O gün bugün oldu bir daha beni aramadı. Benimde içimde nasıl derin bir boşluk oluştu anlatmam kelimelere dökmem bir o kadar zor. bakınız kaç yıl geçti hala içime oturmuş buraya yazıyorum.
  2 ... mindspin
 6. 6.
  her sevgilinin en az bir kere olmak üzere,sevgililerine söylediği yalandır efendim.
  ... kosma yorulduysan
 7. 7.
  telefon sessizdeydi dediğinde. neden sorusuna hazırlıklı olduğumuz yalan.
  ... istisnai
 8. 7.
  Titreşimden nefret ettiğim için genelde sessizdedir. Kontrol manyağı bir insanım. Telefonum bile bana sormadan ötemez. Benim için yalan olmayan yalandır.
  ... urban prada
 9. 9.
  geçerli bir yalandır. herkes kullanabilir. açık ve net.
  ... tarz
 10. 10.
  Sevgilime söylediğim en net yalandır.
  1 ... prefesor sneyp