bugün

adeta bir sinir krizi geçirme nedeni!
Kaydetmişsiniz mesela,
alper...
ulan bu hangi alper onbeş tane alper var.
Yok efendim, neslihan, kimse neslihan, benim öyle bir tanıdığım dahi yok şerefsizim. kendi numarasını telefonuma kaydeden biri mi? Ya da arada bir telefonu arkadaşlara veriyorum telefonlarının şarjı bittiğinde mesela. Onlar kaydediyor diycem de, olmadı gitti. Yok efendim muhammet. On tane var yetmezmiş gibi. "muhammed abi" var mesela. abi diye hitap edince bile yüzde yüz netlik kazandıramıyorum.

Büyük bir savaş içindeyim. yani zaten hatırlanması gereken insanlar olsa, hatırlardım deyip silemiyorum da, körün taşı gibi bir gün o kişi arar, rezil olurum diye. Olmadı değil zaten bu da.
en acısı bu hatırlanmayan ismi yanlışlıkla arayıp, olayın farkına varınca tam kapatacakken herifin telefonu zart diye açmasıdır. şöyle böyle muhabbet edip kapattıktan sonra hatırlarsınız, 2 yıl önce sevgi yolu girişinde korsan program cd' si satan lavuk ergendir.
kalabalık arasında kaybolandır. telefon rehberinizde az sayıda isim varsa böyle bir sorununuz yoktur.
kalbinizde yeri olmayan isimdir.
vakti zamanında icat edilen soyadı ile yazıldığında olmayacak isimdir. soyadı ile yazın kardeşim o zaman.
işinize yaramayan numaradır. konuşmuyorsunuzdur, mesajlaşmıyorsunuzdur falan. gizem'leri hiç hatırlayamamışımdır.
''sen kimsin?'' yazarsın, cevabı aldıktan sonra hatırlarsın karşı taraftan muhtemelen şöyle bir cevap gelir ''öyle olsun silmişsin numaramı?'' açıklayamazsın durumu, ''telefonu değiştirdim de karıştı isimler dersin''.. bu yüzden en akıllıca yöntem soyadıyla kaydetmektir, yaklaşık 1.5 yıldır rehberim fena düzenli. *
sevmediğin, unutulmuş istenilmeyen elemandır.
sonraki isimleri ad soyad, tanınan yer ve ortak arkadaşa dek detaylı kaydetmeye neden olan sinir bozuntusu nedeni.
bayram mesajı atmasıyla beni düşündürmeye başlayan isimdir kim bu ''merveeee'' diye kaydettiğim şahıs. sormaya utandım.
aradığı takdirde bu kimdi diyerek telefon açılır ve bildiğin kırk yıllık dostmuş gibi muhabbet edilerek kim olduğu anlaşılır.

vallahi bu şekilde çok kişi tanıdım tekrar. güzel bir şey yani. karşı tarafın da aklına gelmiyor zaten unuttu mu diye. sorun olmuyor.

he mesajda da aynı şey geçerli. doğum gününü kutlayacak kadar yakın hissediyorlar demek ki mesajla ama tanımıyorsun işte...
insanda merak duygusu uyandıran isimdir. Bir yıldır hatırlayamadığım bir hatice var. Akraba filan heralde hala çözemedim.
eskiden kod adıyla bile yazsam kim olduğunu hatırlardım herkesin.
şimdi ismiyle hatırlayamıyorum bazen,iyiki yeni nesil telefonlar var da soyadını veya hatırlatıcı bi bilgiyi yanında yazabiliyorsun.bunama için erken değil mi henüz?
hepsine yanlışlıkla toplu mesaj hiç göndermemiş olduğunuzu fark edince geçecek olan sinir harbi nedenidir.
çoğunlukla silinir.
başıma gelmiş olay. baktım telefona rehberine kimdi bu diye düşün düşün ardından sildim.
"bu da kimdi acaba?" denilip silinen kişi.