1. ?.
  Kendini çok akıllı sanıp cepte 5 kuruş parası olmayan, hatta işsiz olma ihtimali bile olan kişilerin keriz olarak tanımladığı kişilerdir ki, o keriz sanılan gruba bende dahilim. Aslında o telefon maskesi altında saklanan küçücük bilgisayarın is hayatında ne kadar faydalı olduğunu, o faydalar sayesinde fiyatının devede kulak kaldığını anlatırım ama sabah sabah gereksiz bir detay olur diye girmiyorum.
  4 -1 ... dinsiz kitapsiz kafir
 2. ?.
  telefon için 301 tl verendir.
  1 -1 ... jastroy
 3. ?.
  --spoiler--
  mal gibi amerikanları zengin etme.
  --spoiler--

  morganize nin içinde gizli bir rosava hayranlığı varmış lan.
  1 ... cahil profesor
 4. 0.
  bu başlıktaki yazılanları telefonlarından okuyanlardır.
  2 ... myosotis
 5. 1.
  parası olan kişilerdir.
  ... mavinin tutkusu
 6. 2.
  Olaya farklı açılardan bakabilmek gerek.

  Bir iş adamı tabiki blackberry, iphone yada android işletim sistemli bir telefon almalı.* Adam epostasına sonim marka telefondan yahut nokia 5800' dan girmesin bir zahmet.

  Ha ülkede boş beleş 10-18 yaş arası genç çok fazla. Cebindeki iphone ile kızda kaldırır erkek kişi, kafeye 2-3 kız arkadaşıyla oturduğunda dedikoduya başladığında matah bir iş yapıyormuşçasına telefonuda salar meydana hatun kişi.

  Olaya parası var alır diye yaklaşmakta çok saçma kanımca. Şahsen 10.000 liram olsa ve hayatımı çüküm başım rahat 6000 lira ile idame edebileceksem o 4000 fazladır. Hayır kurumları, lösev, tekerlekli sandalye bekleyen onca insan var. 4000' liranın bilmem kaç bin lirasına iphone alacağıma 2-3 insanın yüzünü gülümsetirim. olay budur.
  1 ... bugulucamlar
 7. 3.
  Telefona verilecek para miktarını bilirkişi edasıyla, kimin ve neye göre belirledigini soran insandır. Bir sonra ki cümlesi de 'sana ne yaprağım' olması kuvvetle muhtemeldir.
  ... gunessevmezdenizsever