bugün

değişik bir alettir kendileri.
kimilerinin tırnak, kimilerinin zımba sökücü dediği nesnedir.
(bkz: söktürmeç)
ofiste stres altında geçirdiğiniz saatlerde parmak uçlarınızı acıtıp rahatlamanızı sağlayan küçük şey. tırnak etlerini de koparmaya yarıyor.
(bkz: çektirgeçli söktürgeç)
bu elemanın adı kaynana çenesi olarak bilinir. evet evet yanlış okumadın kaynana çenesi. kırtasiyelerde satılır . ikinci el pazarı daha ülkemizde gelişmemiş olup ülkemize çin den ve hindistan dan gelmektedir. kullanması basittir. ilk üretildiğinden bu yana teknik , biçim ve ergomomi açısından herhangi bir değişim görmemiş olup adamın ciğerini sökerim gibisinden ben evrağın zımbasını sökerim tipi vardır.
seni istedikleri kadar zımbalarım ulan diye tehdit etsinler. vız gelir tırs gider. o varsa sorun yoktur.
işin özü şudur yiğidim . onun adı tel zımba sökücüdür. eeee şimdi bu bizim millete yakıştımı. hem küçük hemde üç kelimeden oluşan ismi var. olmaz . biz 45 tonluk bmc profosyonel kamyonlara bile pro derken . ha şuda var tabi diyeceksin ki kaynana çenesi de uzun değil mi. (dediğinizi duydum)evet uzun ama adam orda espiri de yapacak anla işte çaktın köfteyi. şimdi başkanım durum ahanda böyle.

not:başkanım tanım var içinde tanımı oku sen .
fonksiyonel olarak her kullanmaya çalıştıgımda sinirlenip fırlattıgım zımba sökmeye yarayan garip alet.
ninja kaplumbağalardaki mouser denen küçük robotlara benzeyen hededir.
(bkz: canavar)
canavardan sonra yaratık da denilmeye başlanmıştır. evet ben başlattım ama yayamıyorum.
bana neden yılanı çağrıştırdığını bi türlü anlayamadığım hede. vampir olurmuş mesela.*
iş yerinde elime ilk aldığımda ne işe yaradığını bir türlü anlayamadığım, öğrenince de hiç verimli kullanamadığım gereksiz bir alet.
zımbanın kıçındaki çıkıntı da aynı işi görür, masada alet karmaşasına gerek yoktur. yeterince daginiktir zaten masa.
tam şu an lazım olan alet.
delta marka olanı çok kullanışlıdır. yıllardır hiçbir "yanlışını" görmedim.
dünyanın en boş icadı falan değildir, memurlar olarak hayatımızı kurtarır. her gün bir yığın zımbalı evrak açıyoruz.
oldum olası sevmediğim alet.
ben bunun yerine zımbanın arkasındaki demiri kullanmayı tercih ederim.
yanlış ellerde çok tehlikeli olabilecek alettir.

görsel

mesai arkadaşına arkadan usulca yaklaşıp kulağını kıstıran ayı bir arkadaş mesela.

- la necatiiii çaaaattttttt nıhahahahha
+ senin ben yedi göbek sülaleni eşiktekini beşiktekini lan mahmut aahhh.
Şu şekilde olanı da var:

görsel
görsel
görsel
tırnak derler adına. arşivi yoğun olan ofislerde elzemdir.

bazı gerzekler gereksizdir demişler ama onların iş tecrübesi olmayan öğrenci tayfadan birileri olduğunu düşünüyorum.
Ofislerde canavar, sekreter tırnağı gibi tuhaf ismlerle anılan nesnedir.
Ofis çalışanlarını görmeye yarayan tırnaktır.
bizim ofiste tırnak diye adlandırılan nesnedir. dikkatsizlik sonucu oluşan bir hatada hayat kurtarır. onlarca kağıdın israf olmasını önler.