bugün

Uçurtma avcısı..
şeker portakalı.
aylak adam.
yeraltından notlar.
çavdar tarlasında çocuklar.
bir anadolu hümanisti: mevlana
hayvan çiftliği
devlet - plato
Franz Kafka - Milena'ya mektuplar.

Hatta okurum demekle kalmayıp birçok kez icraata döktüm.
bozkurtlar - hüseyin nihal atsız
Tehlikeli Oyunlar.
Orhan Kemal - Baba evi.
Tekrar okumam. Belki özgürlüğün bedeli olabilir.
Ruh adam ve olasılıksız.
(bkz: ruh adam)
Eğer Nihal Atsız solcu olsaydı, bu kitap dünya klasiklerine bile girerdi.
Watpad denilen sokukça platformdaki ergenlerin yazdığı aşk-seks romanları bile daha çok rağbet görüyor lan. Tanrı kahretsin bu ülkeyi.
Yaşlı adam ve deniz
Hayvan mezarlığı
Kıyamet alametleri.
daha öyle bir kitapla karşılaşmadım.
Arkadaşlar sizi bilmem ama ben mal değilim. aynı kitabı 2. 3. Kez niye okuyayım?
Franz Kafka - dönüşüm.
çavdar tarlasında çocuklar. net. rahat üç kere falan okudum.
suç ve ceza
limon ağacı.
insomnia dır.
Beyoğlunun en güzel abisi
Uçurtma avcısı
Ömür boyu esenlik
1984.
Suc ve ceza net.
oğuz atay - tutunamayanlar,
oğuz atay - tehlikeli oyunlar.

tehlikeli oyunları 2 defa, tutunamayanları 4 defa falan bitirdim. tabi tutunamayanları bi kaç defa da yarım bırakmışlığım oldu. en son gecen ilkbahar okudum. her defasında oldugu gibi bu defa da bambaska bi şekilde etkiledi beni. en net hisseetiğimde, ben tamamım artık, ölebilirim, herseyin sonuna ulastım.

bi kitabı bi kaç defa okumanın zaman kaybı olduğunu düşünenler olabilir. ama kitapların insanlara hissettirdikleri vardır. bu dur önemli olan. ki benim için özellikle tutunamayanlar bambaşka bi boyuttadır bu konuda. sanki, kutsal kitabım gibi.
H.nihal atsız-ruh adam
Gogol-palto
Cengiz dağcı-yurdunu kaybeden adam
Cemil meriç-bu ülke
küçük prens.
Kaosun Kutsal Kitabı - Albert Caraco ve intihar-Edouard leve.

Kaosun kutsal kitabı gerçekten benim de kutsalım oldu. Ölüm, döngü, dünyayı kıyamete sürükleyen her şey, kaos, yine de az buçuk bulundurduğu iyimserlik, öfke tamamen kendimi buldum.

intihar kitabı ise intihara karşı duyduğum saygıdan ötürü. Kişinin kendi yaşamına son vermesi dünyadaki tek özgürlüğüdür. Tek özgür iradesidir. Yazarın 2. Tekil şahıs kullanımıyla birlikte yine kendinizi bulduğunuz bir kitap. Kalp kırıcı da olsa çok sevmiştim, hâlâ da severim.
(bkz: pal sokağı çocukları)
Ortaokulda okuduğum, kitabı elinden bırakamamak sözünün ne anlama geldiğini öğrenmişen hiç bitmesin istediğim çocukluk kitabım.
kesinlikle şu değildir (bkz: kadir mısıroğlu kitapları)