bugün

karakter sınırlaması şöyle olacaktı '' ülke tekrar işgal edilirde birileri kurtarırsa atatürk e minnet duymaktan vazgeçerim '' ...

evet öyle efendim.

adama 600 yıllık bir imparatorluk var , atatürk e duyduğun minneti bu padişahlara niye duymuyorsun ?

yada hepsini bırak fatih istanbulu fethetti onu niye karalıyorsun diyorum

bana şöyle söylüyor ;

e ama mondros imzalandı , istanbul elden gitti atatürk olmasaydı... diye saçmalamaya devam ediyor işte.

o zaman ben şöyle söylüyorum ;

eğer ülke bir daha işgal edilirde kurtarılırsa atatürkten vazgeç , son gelene minnet duy.

işte siz böyle nankörsünüz.

böyle hainsiniz.
bizi tekrar kurtaran II. atatürk olabilir.
(bkz: derin mevzular bunlar)
halamın taşaklarının olduğunu farkedersem ona amca derim
cümlesi ile benzer yapıda ve anlamda olan önerme.

gerçekleşmesi çok düşük bir olasılık olan ütopik bir tez üzerine (türkiye'nin tekrar işgal edilmesi ve bir başkası tarafından kurtarılması), laik ve aydın insanların nasıl reaksiyon vereceğine şimdiden karar vermiş ve onları bu hayalindeki senaryoya göre eleştirmeye çalışmış bir şakirt şeysi.
eğer sen bir daha doğmuş olsan, baban aynı baban mı olurdu? ya da baban aslında amcanın küçük kardeşi miydi? aslında annen dayının kardeşi iken halanla dayın arasında başka bir mevzu mu vardı? halanla dayının arasındaki akrabalık seviyesi hiç amcanla baban arasındaki gibi olur mu?

önce bunların cevabını ver, atatürk mevzuuna bakarız.
gereksiz tartışmalar herkese saygı duyacaksınız herkesin yeri farklı ve bambaşka hiçbiri birbiriyle kıyaslanamaz.
ölüden medet ummanın 3 boyutlu halidir kemalizm .

o ölmedi kalbimizde yaşıyor eywallah .

fakat doğrusu şudur ki şehitler ölmezdir .

sirozdan ölmek şehitlik değildir .