1. 1.
    o kadar olumlu yanı var ki teknolojinin saymakla bitiremeyiz hiç birimiz. ama şu bir gerçek ki yeni nesil * için tehlikeli bir durum oluşturuyor.
    hareket etmeyen nesiller yetişiyor.
    git gide üşengeç oluyoruz efendim.
    ... jigsawgirl
  2. 2.
    Bugün değerini ne kadar iyi anladığım hadisedir. Telefonum bozuldu. Olay gereği 1 saat kalması gerekti ve benim can damarlarımdan biri koptu o an. Nasıl haberleşicem, sosyal medyayı nasıl takip edicem, gittiğim sokağı nasıl bulucam falan derken oturup ağlayacaktım neredeyse. Üzüldüm be halime. Ben bu telefonu almadan nasıl yaşıyordum dedim kendi kendime.
    1 ... felixfelicix
  3. 3.
    Türkiye gerçeklerini yüzümüze yüzümüze vuruyor olmasi.
    1 ... imm guzel mizah
  4. 4.
    (bkz: asosyallik)
    ... mmjkfa7
  5. 5.
    (bkz: zaman kaybı)
    ... elementium
  6. 6.
    El kreminin arkasındaki minik yazıları baş ve işaret parmağıyla büyütmeye çalışmak.

Yakın gözlüğü zamanım geliyor sanırım.
    3 ... yasak merve
  7. 7.
    Bazen bir şey izlerken veya okurken bir bakıyorum telefonu elime almışım farkında bile değilim.

Geçen premier lig izliyordum, izlediğim maçın kaç kaç bittiğine maçkolik’den baktım.
    2 ... mavi huydur bizde
  8. 8.
    sanki teknolojiden bağımsız, teknoloji ile şekillenmemiş bir 'günlük hayat' alanı varmış da oturup olumsuz etkilerini düşünebilelim...

sen önce günceli teknolojiden bir ayır, geriye kalan birşeyler varsa bakarız.
    ... baftan