1. 1.
  büyük şehirlerde yaşayan insanların içinde bulunduğu durum.
  2 -1 ... bedreddin
 2. 2.
  insan türünün evrim sürecinde kendi ürettiği eşya ve aletlere olan bağımlılığının bir sonucu olarak ortaya çıkmış durumdur. evet ürettiğimiz o taştan baltalar, daha sonrasında metal tarım aletleri, bilgisayarlar vs hepsi bizi diğer türlerden öne geçirdi ve yenilmez kıldı belki ama bunun sonucu olarak onlara bağımlı hale geldik. nasıl ki dişlerini kaybetmiş bir aslan, ya da bacağı kırılmış bir antilop için hayatta kalmak mucize ise insan için de aletler ve teknoloji bir nevi öyledir ve yakın gelecekte bu daha da belirgin hale gelecektir.

  2001 space odyssey filminde bunu güzel ele almıştı stanley kubrick, özellikle david bowman ve hal 9000 arasında yaşanan aksiyonlarda insanın makinelere, dolayısı ile teknolojiye olan bağımlılığı ve onların yoksunluğundaki çaresizliğini ifade konusunda.
  4 ... ecinni
 3. 3.
  (bkz: milenyum nesli)

  Aptal s2k bir insandır. Kendimden biliyorum.
  1 ... tyler durden is alive
 4. 4.
  yalnızdır. insandan ve doğadan kopmuştur. bu özlemlerin getirdiği yalnızlığını teknolojik aletlerle gidermeye çalışır. bir bıraksa elindeki telefonu yıldızlara baksa, komşusuna gülümsese, çok daha mutlu olacaktır ama "o" şimdilik kafasını kuma görüp sorunlarından kaçmayı tercih ediyor.
  4 ... nadia nadia