bugün

konya Mustafa Büyükkaplan Hafız anadolu imam hatip lisesi öğrencilerinin yaptığı uçak gemisidir.

hafızlar şunu yapmışlar ve teknofest'te finale çıkmışlar;
görsel

kaynak;
https://twitter.com/mebha.../1442055625006059523?s=19

kusura bakmayın ama yarrak gibi bir proje. ayrıca siz hafızsınız amk, uçak gemisi ile ne işiniz olur?

türkiye'de pırıl pırıl üretken liseli gençlerimiz varken, hafızların hadleri olmayarak yaptıkları bu yarrak gibi projenin teknofest'te finalist olması da kesinlikle liyakatli bir şeydir değil mi?

ulan hafızlar, uçaktan büyük ambulans olur mu?
görsel

ayrıca ambulansın gemide ne işi var?

bu gemi açık denizde ikiye bölünür. tıpkı hafızların güzel ülkemizi batırdığı gibi, siz de uçak gemimizi batırmış olursunuz.

biliyorum, hiçbir işe yaramayan bir meslek seçmişsiniz, ama bari gidin mesleğinizi yapın, böyle şeylere karışmak sizin işiniz değil.
ya üff...
Tamam çocuklar heves etmiş yapabilir de finalist Olmak ne aq Konya ve imam hatip yan yana gelmiş uçak gemisi tasarlamış iyi bir fıkra.

Konya da deniz yok anneaaa.

Ulan çocuklara bile liyakatsizlik aşılanıyor.
imam hatip gerçeği...

(bkz: imam hatipler kapatılsın)
Madem tasarımla uğrasacaktınız neden hafız olmayı seçtiniz?
Herkes kendi mesleğini iyi yapsa zaten bu durumlarda olmayız. Hafızlıkla ilgili geliştir kendini kardeşim. Makam öğren usül öğren. Sonra ciyaklaya ciyaklaya ezan okuyup milleti ezandan soğutuyorsunuz.
Bence dahice bir proje, çocukları tebrik ederim.

Yeni nesil deniz araçlarında geleceğin konsepti modülerlik... Yani "4-5 geminin birleşiminden oluşan büyük bir gemi, sahile yaklaştığında modüler parçalarına bölünerek,deplasmanları çok daha az olduğu için bağımsız olarak çıkarma yapar, gerekirse tek komuta merkezinden, gerekirse bağımsız alt kontrol merkezlerinden idar edilir" biçimde gemiler. Bunlar asker değil, öğrenci.. ama bir tek noktaya temas etmeleri, onlarda bir yetenek olduğunu gösterebilir.

Gemiyi yan yana değil, kıç Kıça koyduğumuzda, yarım boy iki geminin birleşiminden elde edilen tam bir uçak gemisi, ya da artık alternatif amaç her neyse, az çok okunabilir.
anca maketini yaparlar zaten.

bu işler imamların işi değil çocuğum. hadi git namazını kıldır sen..
Minareleri unutulmuş uçak gemisidir.
imkan olsa ben de katılmak isterdim ....
projem : mescit - müezzin kompleksi - seyyar - hesaplı - yeni istihdam alanları için
uygun ....

şöyle göstereyim ....

görsel

görsel
Helikopter pisti geminin ileriye doğru seyir halinde iken hava akımını kalkış için doğru yönlendiremeyeceği bir açıklıkta gibi. Ayrıca arkadasındaki yükseltiler de kazaya müsait. Bunu inceleyenler hiç mi görmüyor bunu?
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.