Advertisement

 1. 1.
  lastik gibi olmasını yanlızca birşeye borclu olan köfteler arasında en lezzetsiz buldugum köfte( içindeki sırrı kimseye söylemiyecegime söz verdim)üzgünüm
  1 -4 ... ağıt
 2. 2.
  lastik gibi olmasının nedeni içinde kullanılan kıymanın özelliğidir. etin elde edildiği hayvanların aldığı besinlerden dolayı bu özelliği gösterir. ancak köfteler içinde gerçekten en güzelidir. tabi yendiği yer önemli olmakla birlikte tekirdağda özcanlar köftecisinde yenmesi şiddetle yavsiye olunur.
  6 -1 ... ingiliz turist
 3. 3.
  inegöl köftesinin bulunmadığı yerde abdurrahman çelebi adıyla anılan keçidir.
  1 -4 ... alpagu
 4. 4.
  lezzetine doyulmayan tadı damakta kalan porsiyon porsiyon kilo kilo alınası yiyilesi enfes lezzet. ali diye bir amca var seri üretim yapıyor bundan bazı büyük marketlerde bulunabilyor tabi tekirdağ'da mekanı da var aynı şekilde. (bkz: tekirdağ rakısı)
  2 ... kocamann
 5. 5.
  tekirdağa gidip de yenmeden dönülmemesi gereken köftedir. acı sos ve salata ile birlikte muhteşem olmaktadır. sabahın köründe bile insanın canının çekebildiği köftedir.
  3 ... langdon
 6. 3.
  saman gibi olan köftedir. ne tadı var ne tuzu! zaten tekirdağ sahilini bir inin köfteci ali ismi pasellemiş tüm dükkanların tabelalarını. reklamı inandırıcı olmadığı gibi bir şeye de benzemiyor açıkçası.
  ... la purga
 7. 4.
  maalesef sadece adı olan köftedir.tadı ise tavsiye edilmeyesidir.
  1 -2 ... bedevix
 8. 5.
  usulüne uygun yapılmış olarak, yerinde yenildiğinde gayet lezzetli olan köftedir.
  1 ... queen
 9. 6.
  tekirdağlı bir yazar olarak köftemi rejim mi kaygısı taşımama sebep olan başlıktır.
  1 ... kacinkurbaasiyim
 10. 7.
  (bkz: özcanlar)*
  ... passion