1. 1.
  alaattin çakıcı'nın içinde bulunduğu cezaevi.
  1 ... eagle is free
 2. 2.
  türkiye de bulunan onlarca tabutluktan sadece biridir. insan öldürmek için yapılmıştır.

  (bkz: f tipi cezaevine hayır)
  2 -3 ... kolibandı
 3. 3.
  f tipleri açılmasın diye en çok mücadele eden insanları içeri attıkları insanlık dışı yerlerden sadece biridir.
  1 -1 ... iraz
 4. 4.
  tekirdağ il merkezinin 10 kilometre kadar dışında bulunan ve artık 1 ve 2 nolu olmak üzere iki tabutluğa kavuşmuş bulunan cezaevi kompleksi.
  tutuklu ya da hükümlü değil de görüşçü sıfatıyla gitmeniz durumunda iki farklı bölümde elle aramadan geçip sonrasında bir adet x-ray ve sonra tekrar elle aramaya tabi tutularak görüşmeyi yapacağınız bölüme ulaşabilirsiniz. tabii bu arada nizamiye kapısında kimlik bilgilerinizin bulunduğu bir adet manyetik karta el şeklinizin de yüklenmesi gerekir ki turnikeleri açmak için bu kart ve elinizi okutabilesiniz. içeriye bırakınız telefon ya da cüzdanı kalem ve hatta boş beyaz kağıt sokmanıza bile müsade edilmez. kabine girdiğinizde iki kat camın arasında demir parmaklık ve konuşmayı sağlamak için bir adet kayda alınan telefon göreceksiniz. evet onca yolu telefonla konuşurken yakınınızın iki kat kirli cam arkasından yüzünü maksimum bir saat görmek için geldiniz. ve bunu haftanın sadece bir günü yapabilirsiniz.
  fon müziğimiz de abdullah papur'dan gelsin:

  (bkz: çift camlardan ses gelmiyor)
  3 -1 ... nobetci baykus
 5. 5.
  "tekirdağ 2 no'lu f tipi cezaevi'nde son günlerde soruşturma ve cezalar yoğunlaştı. 1 mayıs işçi bayramını kutlamak, kızıldere'de yaşamını yitirenleri anmak, gardiyanların saldırısına karşı slogan atmak ve hücrede bağlama teli bulundurmak yasak. bu "yasağa" uymayanlar görüş yasakları ile cezalandırılıyor.

  alınan bilgiye göre, 1 mayıs işçi bayramını cezaevinde kutlayan tutuklulara ceza verildi. milyonlarca işçi ve emekçinin coşkuyla kutladığı, 32 yıl aradan sonra yüz binlerce emekçinin taksim'e aktığı bir günde, f tipi cezaevinde yapılan 1 mayıs kutlaması ceza gerekçesi oldu.

  tekirdağ 2 no'lu f tipi cezaevi'nde, saldırıya karşı slogan atmak da "suç" sayılıyor. 27 nisan'da yapılan açık görüş sonrasında hücresine dönen ender bulhaz aktürk isimli tutuklu, insanlık onuruna aykırı olarak görülen üst aramasına karşı çıktığı için gardiyanların saldırısına uğradı. aktürk, yerlerde sürüklenerek darp edildi. aktürk'ün saldırı esnasında attığı "insanlık onuru işkenceyi yenecek" sloganı ise soruşturmalık oldu, ender bulhaz aktürk hakkında disiplin soruşturması açıldı. aynı zamanda ender bulhaz aktürk'e yapılan işkenceyi sloganlarla protesto eden irfan gerçek ve fırat çağlar isimli tutuklulara da soruşturma açıldı."

  http://www.etha.com.tr/ha...de-1-mayisi-kutlamak-suc/
  ... denizin mavrasi
 6. 6.
  sürekli yüzünü görmekten bıktığım cezaevidir. babamın 3 aylık iletişim cezası devam etmektedir. cezaevine gidiş gerçekten çok zordur. allahın unuttuğu yerde yapıldığındadır direk otobüsler kalmamıştır. minibüsler ise saat başı kalkmakta ve yetişmek gerçekten zordur. otogardan gitmek için 3 şansınız var. otobüs ile 2 vesait yapmak. minibüse yetişmek. taksiye binmek. cezaevi dönüşlerinde hep sıkıntı çekmişimdir. bu yüzden 2-3 defa otostop çekmişliğim de vardır.

  bir keresinde sistem çalışmadığı için içeri almamışlardı. çok sevgili gardiyan bana "şimdi git şehrin merkezine, nüfus müdürlüğüne. oradan bana aile tablosunu getir. seni içeriye alayım" demişti. ben urfa'dan-tekirdağ'a bir saatlik görüş için gelmişim ve eli boş dönmüşüm. vay babanı...

  tabi cezaevine gidiş zor olduğu için geçiktiğim zamanlar da oldu. güvenlik önlemleri sebebiyle 20 dakikanız havadan gidiyor.

  babamın söylediği şuydu: burada her gün biri deliriyor. mahkumdan, tut gardiyana. gardiyanlara bile ben destek oluyorum. öss için yanıma gelenler oluyor. "nasıl çalışayım" diye.

  son olarak yüzünü görmekten bıkmama rağmen bir an önce gidip görmek istediğim cezaevidir.
  ... at avrat silah
 7. 4.
  yılgınlık kelimesi sözlüğünde olmayan türkiye devrimcilerinin tutsk edildiği yerdir. keyfi uygulamalarla tutsakların en insani talepleri bile reddedilmekte ve bu yapılırken katiller/soysuzlar sokaklarda dolaşmaktadır.
  1 -1 ... kolibandı
 8. 5.
  güvenlik sıkıntısı yarattığı gerekçesiyle gazete ve kitaplara sınırlama getirilmiş.

  http://haber.sol.org.tr/d...mak-da-yasak-haberi-69092
  ... ceteris