bugün

uyanık türk kadınına mahsus bir özelliktir. bir, sayıyla 1 çoçuk yapıp hayat boyu ekmek elden, su gölden yok dizi saatimdi, yok alışverişiydi diyerek o çay senin, bu gün benim günüm deyip gününü gün etmektir.

ulan sanki elin isveçlisi, norveçlisi doğurmuyor, bir tek bizimki doğuruyor. ordakiler de kadın. git bak bakıyım oralara. gündüz vakti sokaklarda in cin top oynar. ilaç için bir allahın kulunu bulamazsın. herkes işte. onlar da insan, onlar da anne ama bir çocuk tamam diye ununu eleyip, köşesine çekilmiyor. ya çalışıyor ya da ikinciyi, üçüncüyü yapıyor.

işte adamlar bu azimle kalkınıyor. bilincli insanın hali başka. bizimkilerde o bilinç nerde? her şeye bir bahane.

ama bundan böyle yok öyle yağma. akıllandınız akıllandınız. akıllanmadınız, yüce rabbim karnınızdan sıpayı, başınızdan tayyip i eksik etmesin, amin. işşallah yerabbim.
çocuk doğurup kenara çekilmeyle alakalı değildir. Eğer bir mesleği olsa zaten çalışır türk kadını. Yıllarca kız çocuklarını hor görüp, okutmayıp evde tutarsan sonrada böyle efelenmeye kimsenin hakkı yok. Bazı deyyuslar var, karısı çalışmak istediği halde çalıştırmayan, evinde kocanı bekle diyen. Onlara sözüm yok zaten. Kadının mesleği olmadığı için oturuyo evde ne yapsın yani. Norveç, isveç, finlandiya gibi ülkeleride en son bana anlatın. Eğitim sistemi, yaşam tarzlarını benden daha iyi bir o ülkenin vatandaşı bilir. O ülkelerde kadına verilen değeri, desteği öğren sonra konuş. Kalkmış klavye başında aklı sıra trollük yapıp benim sinirimi bozacak.
ev hanımı olmayı çocuk doğurmakla alakalı sanan insan düşüncesidir.
güncel Önemli Başlıklar