bugün

hic de istemediğim şekilde son care olarak gözüken , varolan durumdan kurtulma yoludur.
zira dün akşam izlediğim televizyon programları buna delaletdir. hükümet her zaman oldugu gibi türk silahlı kuvvetlerinin sabrını sınamaktadır. ve netice kacınılmazdır. tabi ki bende herşeyin güllük gülistanlık gitmesini arzulamaktayım lakin devletin varolan düzenini değiştirmeye yönelik cabaları hissettikce icimde bir korku olmuyor da degildir. ben ve benim gibi düşünen insanlarında temel korkusu budur. biz türbana , islamiyete kesinlikle karşı değiliz, bizim karşı oldugumuz duruş , milli görüş ve fethullah gülen'in ortaya attıgı düsünce dogrultusunda devlet düzenini degistirme arzusudur. ve bunun icin ordumuza büyük bir iş düşmektedir.

edit 1 ; türbanı yasaklayan zihniyetin düşüncesi ;

milli görüş ve fetosvari düsünceye sahip olanlar zamanında başörtüsünü türban yaptı ve bunu '' iran gibi olmak '' yolunda simgeleştirdiler. bu simge tıpkı zamanında icinde '' kızıl '' kelimesi gecen şarkıların yasaklanması gibi bir durum oldu. hatta örnekleyelim

eskiden radyoda

''kızılcıklar oldumu selelere doldumu
gönderdiğim coraplar ayagına oldumu.''

diye baslayan sarkıyı söyleyenler yargılandı , hapis yattı.

eskiden neydi ? sosyalizm ve türkiye tarzi kitaplar yasakti , yakildi yikildi sebeb ? devletin var olan otoritesini değiştirmeye yönelik hücre kurma , düşünce vs idi.

tıpkı bugün türbanın yasaklanması gibi.

bunu anlamayan milyonlar,uyutuluyor!

türban'ın arkasına saklanmış kişiler özgürlük kisvesi altinda ülkemizin rejimini değiştirmek icin cabalıyor.

uyanın artık, uyanın.

tek yol kaldı , o da darbemi dersin ?

ve şimdi soruyorum bu yazıyı okuyanlara ;

mustafa kemal'in aydınlık yarınlarını cizdigi
laik , demokratik ve gerçekten tam bagımsız türkiyeyimi ?`

yoksa erbakan ve fethullah'ın yalamalarının ortaklasa yönettiği skolastik düşünceyi temel alan teokratik türkiyeyimi arzuluyorsunuz ?

edit2 ; eksiler sol baştan.

edit 3 ; peynamaz'ın biri darbe gördünmü hayatında hic diye bir soru yöneltmiş cevaplıyayım ;

12 eylül den sonra bir yakınım kurşuna dizdiler , ölüsünü cuvala koyup habersizce şehir meydanına bıraktılar.

babam yıllarca hapis yattı.

ya sen nekadar gördün kocum ?

ne diyeyim yurdumu seviyorum ama böyle gitmez.!
askeri yavas yavas o kadar gücsüz hale getirecekler ki darbe yapma zamanlari bile kalamicaklar diye düsündüren soru. son care darbe mi? öyle gözüküyor sanki.
kendine deniz gezmiş'i düstur edinmiş bir insandan duyulduğunda, ne kadar da bana yapılırsa kötü. onlara yapılınca, haketmişlerdi ama tarzı yaklaşıldığını daha iyi görmemizi sağlayan söz öbeği. demem efendi. demem tek yol darbe diye. darbe yol değildir.
-darbe olursa ne olur?
+Tayyib'in, ampul'u patlar
-başka ne olur?
+gül'ün, gülleri solar
-Türkiyeye ne olur?
+.nası z.kilir. kimse farkında değil
12 eylül darbesini kötüleyen kişilerin, iş kendi düşüncelerine zıt bir şey çıktığında darbeyi istemesi olayıdır. her halükarda yanar dönerliktir.
(bkz: tek yol devrim)
(bkz: galiba)
cumhuriyet diye bağırıp darbe isteyen çelişkili insanlar silsilesinin son ürünlerinden olup abes ve oldukça düşündürücü bir durumdur.seçimler herkes özgürce oy kullanmış demoratik bir şekilde akp hükümeti kurmuştur. darbeyle indirilmesi yolunda kusura bakmayın malca bir fikir ortaya çıkmıştır.hükümeti iranlılar seçmediğine göre bu velvere nedir hiç anlam verememişimdir?ama saç baş davasına ayrım yapanlar, ne istediğini bilmeyip suçsuz insanlara çamur atanlar bu ülke için gerçek bir tehlike arzetmektedir.asıl bölücülük budur.şimdi böyle yazdım diye sende ampulsun denebilir.ben bu iddiayı sunanların beden daha ampul olduğunu söyleyerek demokrasiye sahip çıkılmasını ve asıl tehlikenin göz ardı edilmemesini diliyorum.
kesinlikle çare değildir.

erken seçime gidilse bile sonuç değişmeyecektir. bir kere ülke raydan çıkmıştır.
darbe olacaksa biel bu ilk genel seçimlere kadar değil, yıllarca sürmelidir.
atatürk'ün en büyük mirasım dediği tbmm'yi yani egemenliğin kayıtsız şartsız millete olmasını yani cumhuriyeti kavrayamamış, cumhuriyet'in laiklik kadar değerli olduğunu bilmemiş, bir darbe sonrasında yeniden demokrasinin kazanılmasının çok zor çabalarla olduğunu unutmuş yada hiç okumamış, şeriatçılara iran'a gitmesi önerilirken kendisinin de pakistan'a gitmesinin tavsiye edilmesi gereken kimsenin söylemidir.
darbeyle hiçbir sonuca ulaşılamayacak .ülke bir 50 yıl daha geriye gidecektir.bu ülke zaten şu anda iktidarda olan güçler! tarafından günden güne kaosa sürüklenmektedir.dün mehmet ali birand'ın programında bir akp milletvekili türkiye'nin bir islam ülkesi olduğunu söylemiştir.türbanlı bir öğrenci "ben laik değilim.ben kemalist" değilim diyebilmiştir.özgürlük talep eden zihniyet anayasayı hiçe sayarak belirttiği bu söylemleriyle aslında özgürlüğün tam da ortasında olduğunun farkında değildir ancak ne olursa olsun darbe hiçbirşeye çare olmayacaktır.
(bkz: bindik bir alamete gidiyoruz kıyamete)
darbeyi yapabilecek kapasitede olanlar darbe zamanını herkesden daha iyi bilmektedirler. umarım darbe olmaz ama olduğu zaman 12 eylul ve diğerlerinden tek farkı milletin yarısının darbecileri sokaklarda alkışlayacak olmasıdır ki bu durum ülkenin içinde bulunduğu siyasi sefaleti ve kutuplaşmayı çok acı bir şekilde göstericektir.

daha acı tarafı ise yapılma ihtimali olan darbenin adı tarih boyunca hiçbir zaman darbe olarak anılmayacak (belli çevreler hariç) büyük ihtimalle ismi ikinci istiklal devrimi olucaktır.

ortada olan gerçek ise atatürk ilke ve inkilapları ile aşık atmak bu ülkede mümkün değildir. ya asker ya halk birinden biri harekete geçicektir ki bu konuda tüm sorumluluk cehalet devrimi peşinde koşan ve tarikat koyunlarından medet uman siyasi iktidardadır.
Efendim öncelikle darbe dediğimiz şey halk desteğiyle olur asker halkı karşısına almak istemez bunun yanında adamlar %48 oy almışlar yanı biz istesekte istemezsekte çoğunluk onlardan yana buda bişiyi değiştirmez darbeyi yaparsın tekrar seçilirler yani darbeninde pek bir çekiciliği,caydırıcılığı kalmaz bide darbe demek öyle sanıldığı kadar kolay bir iş değildir bu işin ekonomik ve sosyal tarafını düşünücek olursanız fabrikaların belli bir süre çalışmaması okulların tatil olması internetin kesilmesi .... Yani darbe yapmak için öncelikle gerekli ortamın oluşması gerek .
can yücel'in,hamlet çevirisindeki,''bir ihtimal daha var,o da ölmek mi?ne dersin''sözünden esinlenerek yaratılmış,bir slogan.konu ile direkt bağlantılı olarak;
(bkz: #2939000)
(bkz: go home a k p)
(bkz: turn back deniz gezmiş)
hem 12 eylul darbesi soyle geriletti bizi,soyle apolitiklestirdi gencliği diye baslıklar acar,entryler girersiniz, hem de boyle seyler istersiniz...demokrasi ve ozgurlukten bahsetmeyiniz artık lütfen...
dış güçlerin bunu dört gözle beklediğini ve bunun ardından dönüşün olmayacağını bilmeyen çok düşünen ama boş düşünen insan söylemidir.
ironik olan zamanında darbeler yüzünden çok çektiklerini her fırsatta dile getiren kesimin şimdilerde ise akp'den kurtulmak için orduya muhtaç kalmasıdır. hayat işte neleri değiştiriyor insanlarda.
darbeden sonra ampülün şiddetinin 70 watt olacağından habersiz insan söylemidir.

evet hükümetin politikaları yanlıştır. yeri geldiğinde sağcıları, muhafazakarları ve hatta şeriatçıları bile dinden imandan çıkarmaktadır, ancak siyasi iktidarlara yapılan askeri müdahaleler her zaman o siyasi iktidarların uzantılarının güçlenerek yeniden iktidara gelmesine sebep olmuştur.

halk nasıl akp'yi iktidara getirdiyse indirmesini de bilecektir. bunu görmek için recep tayyip erdoğan'ın uykuda kaburgasının kırıldığı günleri veya emine hanım tarafından sürekli bisküvi ve çayla beslenmesi sonucu muhtemel sağlık problemlerini nedeniyle siyasi jübilesini yapacağı zamanı beklemeye gerek yoktur.
darbenin ne olduğunu bilmeyen bünyelerin haykırmasıdır. Asıl darbeyi yiyince çıkaracakları haykırma merak konusudur.
darbe olursa sadece akp ve türevi siyasi zihniyetin ortadan kaldırılacağını sananların istediğidir. tayyip'ten de tayfasından da nefret ederim, ancak darbe bu, askeri yönetim, sokağa çıkmanın ölümle sonuçlanacağı, evinde kitap okuduğun için işkence görebileceğin, bence yanlıştı dersen bedenini bir daha kimsenin göremeyeceği idare biçimi.
darbe olursa, gidip köşeden dergi alabileceğinizi, sözlüğe kafanıza göre entry girebileceğinizi, bir dvd alıp evde izleyebileceğinizi, okula gidebileciğinizi mi sanıyorsunuz? darbe, ölüm demek, kan demek.
tam da bununla ilgili bir enrty girmiştim akp başlığına. zaten tayyip'in istediği bu, ülkede askeri müdehaleye çağıranlar çoğalsın ki, o da oradan oyları, desteği toplasın, iyice ele geçirsin ülkeyi.
(bkz: gittiğin yol yol değil)
garip olan, bu lafı darbe zamanında hapishanelerde en çok ayar verilenlerin bunları söylemesidir.
format atip bastan yüklenmeli bu sistem.