bugün

Eve istediğin gelir karışacak kimse yok. istediğin gibi evi dağıtabilirsin yine toplayacak olan sensin kızan bağıran kimse yok. Eve istediğin saatte gelirsin kime ne kim karışır.
kendi evinde olsa ayricalik bile yeri gelir sikar adami, yalnizlik allah a mahsus, tek yasam kolay değildir.
ev de çırılçıplak dolaşıp, çıplak olarak yatabiliyorsun.(yazar en büyük fantazilerini sözlük yazarlarının ifşa etmiştir.)
ufak tefek hoş şeylerdir.
Kapi acik taharetlenmektir.
Düşündüren bir şeydir.
Valla kendin dağıtıp kendin toparlıyosun düzenin kendine ait sadece senin eşyaların. Bundan iyisi şamda kayısı.
Evin içinde donla veya donsuz gezme özgürlüğünüz olur.
dağınıklıktır.
bu devirde yapılacak en doğru iştir.
Küçük çaplı nüdistlik olabilir.
Eve ayakkabıyla girmek ayrıcalık değil pislik lan.
bir süre sonra sizi bunaltma ihtimali yüksek olan eylem.
çok büyük özgürlük. yatağı toplamıyordum mesela ben, genelde bimden aldığım hazır gıdaları tüketiyordum, istediğim gibi bisikleti salona koyuyordum, eşyaları herbiryana savuruyordum. eksileri; insan yalnızlıktan patlıyor bazen bir ses arıyor. yemek tarifleri bile en az iki kişilik, az yapsan yanıyor yemekler, çok yapsan bayatlıyor. anahtarı 5 kere kontrol etmeden evden çıkmazdım çünkü benden başka o anahtar kimsede yok. şimdi ailemin yanındayım ve memnunum halimden. annem dağınıklığımı da artık benimsedi galiba hiç sesi çıkmıyor.
En iyi arkadaşın kendin olur, kapıyı kapattığın an herşey heryer kendi dünyan olur. Kendini anlarsın mesela, kendini çok seversin tanıdıkça.
tek yaşamanın en büyük ayrıcalığı istediğin zaman yatıp istediğin zaman kalkabilmetir.
Sizin, keyfinizin ve kafyasının, mutlu mesut yaşamasından kaynaklanan ayrıcalıktır.
Ol dersiniz, olur...
Dışarda işim bitsin de eve gideyim diye can atmana sebep olur. Böyle bir güzelliktir işte tek yaşamak. Dışarıdan soyut kendi kafana göre yaşadığın bir mekan düşün işte.
Ne alırsan sen alıyorsun. En güzeli bu. Bir şey bozulduysa da sen bozmuşsun belli ki.
istediğin zaman sessizliğe erişebilmen, istediğin zaman komşuları rahatsız etmeyecek şekilde sınırsız ses yapabilmek(tek başına veyahutta arkadaşlarını davet ederek), sınırsız özgürlüğe sahip olabilmek, istediğin zaman evden çıkıp(kimseye nereye gittiğini haber vermeden), istediğin saatte eve gelebilmek(gece 4'de felan) ve kimsenin sana niye bu kadar geç geldin diyememesi çünkü tek yaşıyor olman, ailen dindar olduğu için evde içki içemiyorken tek başına yaşamaya başladıktan sonra istediğin zaman viskini alıp çikolatanı alıp keyif yapabilmek(alkol bağımlısı olunabilir), arkadaşlarını istediğin gibi davet edebilmek ve sende senin istediğin kadar rahat bir şekilde kalabilmeleri gibi ayrıcalıklara sahiptir tek başına yaşayan birinin.