bugün

ailenin olmadığı bir evde, tabiri caizse tek tabanca yaşamaktır.

ilk zamanlar insana özlediği bir hayat gibi gelse de yavaş yavaş ızdıraba dönüşür.
(bkz: yalnız yaşamak)
tek tabanca yaşamak hürcesine
bazen hüzünlü ama delicesine
gitmek gerekirse eğer, gitmektir
ve sevmek birini ölürcesine.
Çok sıkıcı. Öyle böyle değil.

iyi diyenin güzelleme yapanın.
Hayatım boyunca kendime yaptığım en büyük iyiliklerden biri.
ilk öğrencilik yıllarımda topluluk içinde delirmek üzereyken en sonunda karar verdim ve tek başıma eve çıktım. Kendim pişirdim kendim yedim, kimsenin dırdırını çekmedim, dökülen saçını temizlemedim. Canım istedi deli gibi temizlik yaptım, istemedi yan geldim yattım. Ev hayvanı edindim.
Eğer birazcık güçlü biriyseniz çok rahat üstesinden gelebileceğiniz zorluklar olacak. Yok efenim mızmız biriyseniz hiç denemeyin
Kendi kendine yetebildiğini anlamanın en iyi yoludur. Evde yapacağınız herhangi bir şey için kimseye hesap vermek zorunda kalmazsınız.
Akşam 7 de demlediğim çayı ısıtıyorum şimdi. Psikolojiye pek iyi gelmiyo sırf bu yüzden evlenicem artık.
çoğu kisinin önemini anlamadigi yada tecrube edemediği cocukluktan olgunlaşmaya geçen sürecin önemli bir evresidir. insan kendi kendine yetmeyi, kendiyle yalniz kalmayi ogrenenildiyse, o insan artik olmustur.
ne aile ne toplum baskısı ne de yalnız kalma korkusu. her şey (bkz: para para para)
şu an yaşadığımdır.
Rahatlığına diyecek söz yok fakat Şehir dışında aileden uzak olunca zorlukları oluyor. Özellikle hasta olunca.
Krallığınızı ilan etmektir.
Kanun, kural, yasa sizsiniz.
Ballı lokma tatlısı kıvamında dır.
sonsuz yaşanacak bir balayıdır.
Senenin 10 ay'ı yaptığım şey.
insan dilediği gibi yaşayabiliyor. Dezavantajları olsa da inanılmaz güzel.
Rahatlıktır, huzurdur. Günün her dakkası sikik sokuk konuşup özel eşyalarını kurcalayan birinin olmaması güzel bir şey.
Güzel şeydir. kafan rahat oluyor.
(img:#2222911)
dünyanın en güzel şeyidir. tabi ki son zamanlardaki bireyselleşmenin de etkisiyle tek kişilik evlerde yalnızlığa gömülsek de tek yaşamak deneyimlenmesi gereken bir şeydir.
En büyük hayalimdi. Olmadı.
Her gün akşam eve gidince şu yemeği yapar oturur bir güzel yerim diye plan yapıyorsunuz ama kahvaltılıktan başka kursağınızdan bir şey geçmediği oluyor günlerce.
yalnızlık bir liman.. hayatın çetin dalgalarıyla boğuşan insanların sığınabileceği bir liman yalnızlık. bir kaçış değil, bir hazırlanış: yeni kavgalara, yeni acılara, yeni aşklara.. gemilerin fırtınalardan hasar görmeleri gibi insanlar da ihanetlerden, mücadelelerden, hayal kırıklıklarından yıpranır. ve ancak bu limanda kendilerini toplayabilirler. burada ne deniz tükürür yüzünüze ne rüzgar tokat atar. yalnızlık bir atölye.. onda kırılan ümitlerinizi, kalbinizi ve gururunuzu onarabilirsiniz.
"Ne zaman insanların arasına çıksam daha az insan olarak geri dönüyorum.." (Schopenhauer ) Bugünü Yaşama Arzusu
bir pastayı tek başına yersin.
bir dilim ikinci dilim ve son dilimine kadar pasta senin.
(resim:#1)
Çok basit kafanı koyuyon yastığa günün yorgunluğuyla uyuyorsun.