bugün

Tek seferde 50 mekik 50 şınav çekemeyen erkek müsveddesi insanlardır.

30'lu yaşların sonunda bel ağrıları başlar, dik duramaz, cılızdır ve en kötüsü de kendi karısı tarafından bile güçlü görülmez. Her erkek en az 45-50 şınav çekebilmeli. O da en az 50.
dakikada 50 mekik ile tek geçerim. hehe.
tek seferde 50 şınav çekebilecek ( nizami şekilde ) erkek nüfusu dünya üzerinde sadece %1 dir. çok iddialı ve acımasız bir kategorizasyon olmuş. ha bu arada tek seferde nizami 80 şınav çekebiliyorum minumum.
Erkek müsveddesidir.
Türk erkeklerinin önemli bir kısmı, 2 aydır düzenli spor+diyet yapmama rağmen 50 tane nizami çekmekte zorlandım ki boy kilom 188cm ye 88 kg.
antremansizsaniz yapamazsiniz.
yetmedi beliniz zorlanir fitik olursunuz.
bir aydir calisiyorum 40i goremedim.
185/80 kiloyum.
hedefim 90 kilo sirt kasi.

ha barfikste iyiyim.
askere gitmemiş erkektir ya da bedeli neyse ödeyip askerlik yapmış erkektir.

başka bir deyişle mehmetçik değil de mehmet bey'dir.

çünkü hatırladığım kadarıyla denetimlerde istenilen şınav sayısı 42 idi.

asker ocağının kapısından ilk girdiğimde sanırım şınav 10-15 anca çekiyordum, barfiks 5-10 anca çekiyordum. askerlik biterken ikisi de 50+ seviyesindeydi.

tabi bu kişinin kendisinde bitiyor, koca götlü askerler de yok değil.
siz body salonlarında "kanka bak taş gibi oldu" diye oranızı buranızı yanınızdakilere gösterirsiniz ama cenazenize bki'si %35 olan bakkal amca gelir.
Standart bir Türk için arka arkaya 31 çekebilmek tek seferde 50 çekebilmekten daha önemlidir.
Keyif adamıdır. Kasla bi bok olmadığını bilir.

Çekicidir.
Ben en son 47 çektim. Ellerim titredi, beş dakika kalem bile tutamadım.
50 şınav çekemeyen de kendine erkeğim demesin. ben derim ona.
bu hayatta boşuna yaşıyordur, götünü kaşıyordur.
ben askerdeyken her sabah 200 sınav çekmeden güne başlamazdım. tabii o zaman sene 1966 hey gidi günler...
Kas gücü ile beyin hücreleri ters orantılıdır.
eğitimden muaf olan erkektir.
Askerde komutan, ceza olarak 3bin şınav cezası vermişti yapamayanları dövmüştü.
hamal değildir. parasıyla çektirir kendi de oturup seyreder.
bakiyorum herkes sporcu, herkes arnold.
tek seferde 50 tane sinav kimse icin problem degil....

birincisi, sinavin cok farkli cesitleri var. ornegin (tam turkcesini bilmiyorum) elmas tutuslu olanini burada krali gelsin, en fazla 2-3 kisi ceker.
onun disinda eminim ki herhangi bir sinavi bile dogru sekilde 50 tane cekebilecek kisi sayisi parmakla sayilabilecek kadardir burada.
o yuzden biraz ufak atin beyler...
--spoiler--
barfiks ve şınav gibi "kol kuvveti ispatı" olan hareketleri yapamamak, her zaman zayıf kol belirtisi olmayabilir.
--spoiler--

Bende bir tuyo vereyim, klasik barfiks sirt kasiyla, klasik sinav gogus kasiyla cekilir. yani kol ikinci plandadir )))
bunu askerdeyken ''çarşı izinlerinizi iptal ederim'' diyip gazladıkları için yaptım ben, üstüne daha fazlasınıda ekledim, dağıtımdan önce komando birliklerinde sayı az olduğu için jandarmadan tamamlama yaptılar kendimi komando olarak buldum. yani demem o ki, bazen iyi bişey olmayabilir.

ha vatana canımız feda tamam ama, gerçi ''bedelli askerlik'' nanesi varken ne anlatıyorum ben...
Normal bir erkektir.

50 nizami şınav aslında o kadar da zor olmayan bir şeydir. Sadece formda olmayı gerektirir.

Misal ben 2 sene evvel 85 kg'da fazlasıyla formda biriydim. 50'yi bırak tek seferde nizami rahat 70-80 çekiyordum. Sonra covid denen bela çıktı, hastanede yattık. Ciğerler perte çıktı deyim yerindeyse : ).
Şuan 95 kg'da göbekli ,formsuz biriyim . Zorlanarak 30 şınav anca çekebiliyorum .

Yani demem o ki formda olmak ile olmamak arasında değişen bir şeydir şınav çekmek.
Ben prensip olarak 31'den fazla çekmem.
ben cekemiyorum 20- 25i belki zor gorurum.

butun omurga sistemini dagitmis durumdayim.
kolumda sinir sıkısmasi var. ha sirtimda kas yirtilmasi da var uyusuyor.
25li yaslardayken gelseniz bak o zaman kapisirdim.
güncel Önemli Başlıklar