1. 1.
    Böylesine aciz bir devlet daha görmedim ben.

Ulan senin devletinin memuruna verdiğin maaş bir ev etmiyor.

Evet memurum 2870 lira maaş aldım 15.04.2018 tarihinde.

Ankaranın mamak ilçesinin kayaş mahallesinde yani kısaca Ankarnın en ucuz en varoş en uzak yerlerinden birisinde oturuyorum. iş yerim söğütözünde neyse servis var.

Oturduğum yerde evler 250 bin lira.

50 bin lira peşin versem ki o da yok

200 bin liraya aylık 3100 lira ödeme yapıyorum.

150 bin liraya 2400 lira aylık ödeme yapıyorum.

Sonra çıkıp ekonomi iyi naraları kimse atmasın. Tek memur maaşıyla bir şeyin sahibi olamayız .
    36 -8 ... kapadok
  2. 2.
    tek başına 2 oda salon daire ne bakıyorsun git stüdyo al 100 bin liraya ayda 980 öde kira gibi. sersem.
    3 -18 ... ibni maymun
  3. 3.
    en düşük memur maaşı ile bir kişinin bir eve sahip olabildiği bir memleket zaten optimum seviyeye ulaşmış bir memlekettir. böyle memleket de azdır zaten.

mesela almanyanın karlsruhe kentinde 120 metrekare bir ev 300-400 bin euro arası fiyatlıdır. tek memur maaşıyla ev alınabilir mi ? alınır ama minimum 20 sene gözden çıkartılır.

bizim memlekette de karı koca memur, öğretmen bir çift 15-20 senede ev alabiliyor.

mülkiyet hakkı her daim pahalıdır. ülkenin alım gücü artığı oranda, yaşam kalitesi arttığı oranda gayrimenkul fiyatları da artar.

ev alamamak üzerine devleti mesul tutmak da bir ilginçtir.
    4 -12 ... raduyev
  4. 4.
    istanbul'a gelde gör dünyanın kaç bucak olduğunu. oturduğum orta düzey sayılacak semtte 600-700 binden aşağıya daire yok.

--spoiler--
    mülkiyet hakkı her daim pahalıdır. ülkenin alım gücü artığı oranda, yaşam kalitesi arttığı oranda gayrimenkul fiyatları da artar.
    --spoiler--

yurtdışında, misal avrupa ülkelerinde de evler pahalı ve insanlar 20 yıl gibi uzun vadelerle mortgage kredisi çekip ev sahibi oluyorlar lakin ödedikleri taksit tutarları her yer için geçerli olmasa da genel itibarı ile o evde kiracı olarak oturmaları durumunda ödeyecekleri kira bedelinden daha ucuza geliyor. yani bizdeki gibi 2800 lira maaş alan adam 3000 lira kredi taksidi ödemek durumunda kalmıyor. aldığı maaştan kredisini ödeyip kalan parasıyla bir şekilde karnını doyurup geçimini sağlayabiliyor.
    4 -1 ... konglamere lenf nodu
  5. 5.
    Çift memur maşıyla da anca dar gelirli toki konutu alınabiliyor.
    3 ... sozleriyle alkis alan yazar
  6. 6.
    adam 35 senelik memur, yeni emekli oldu, 92 bin tl tazminat aldı.

35 seneni ver, bir ev in olmasın. 92 bin tl'ye günümüz türkiyesinde kümes gelmiyor. kredi çekse, emekli maaşı 2 bin tl, 1500 tl kredi ödese 500 tl ile ne yapacak?

artık çalışan kadın alınmazsa, geçim çok zor. o zaman da çocuklar bakıcı ellerinde, kreşlerde büyüyüp saçma bir nesil oluyor işte. ne yapacağımızı şaştık, kaldık.
    3 -1 ... saldirayterk
  7. 7.
    (bkz: #39320554)
    1 ... centurion
  8. 8.
    Vallahi yazık. Çok üzülüyorum bu duruma...
    1 ... peri10
  9. 9.
    hayır katılmıyorum. kendini gelistirmemiş, vasıfsız elemanların maaşı bu kadar demek doğru değil. vasıfsızdan kastın nedir ? çünkü hemsire falanda bu maaşı alıyorda.
    1 ... peri10
  10. 10.
    Ayrıca adaletin olmadığı bir yerde çıkıpta o şu bu şirket kurdu kendini gelistirdi diyemezsin. Ki diyorsun bu nedenle gülünç duruma düşüyorsun. Her sirket kuran kendi çabası ile kurmuyor. kpss'den 85-90 alan kişi bile zor atanıyorsa, atansa bile mülakattan kalıyorsa daha fazla diyecek söz yoktur. Çıkıpta insanları aşağılama yani.
    1 ... peri10