1. 1.
  tek gecelik ilişkiye zorlanmanın sonucu ihtiyaç karşılamak amaçlı yapılan eylemin aldatma sayılmamasıdır.
  -2 ... izmir erkegi
 2. 1.
  tek gecelik ilişki aldatmak sayılmayabilir ancak bahanelerin ardına saklanılıyorsa affedilecek bir durum da değildir.

  madem yedin bi bok adam gibi arkasında dur kardeşim, zorlanmak ne, ihtiyaç karşılamak amaçlı ne...
  ... idefixe
 3. 2.
  ortalık her türlü inler de yine sayılmaz. aynen aynen.
  ... evet abi aynen abi
 4. 3.
  Evet suç kadının kimse üstüne alınmasın ama erkeginin bir başkası ile yatmasini mazur gören ve yahut erkektir bu böyle gelmiş böyle gider diyerek bunu görmezden gelen bir kadın aldatilmaya mahkumdur. Ben bir erkek olarak bir kadının bunu görmezden gelmesine tahammül edemezken bir kadın bunu kendi kendine yapıyorsa bir durup düşünmek lazım. Onun dışında her zaman duygusal aldatma cinsel aldatmadan çok daha kötüdür kimse de seviyorsan aldatmazsin demesin aldatmak evet yanlış bir şey tasvip edilmeyecek bir şey kadın yada erkek için farketmez. Seviyorsa da aldatabilir insan cinsel yönden açsa ama su da bir gerçek sen ne kadar ne yaparsan yap aldatacak insan her türlü aldatacak. Zaten artık çok tuhaf ki karisindan kadinindan erkeginden başka kimseyi görmeyen insanlar takdire şayan insanlar haline gelmiş halbuki zaten olmasi gereken bu düşünün artık durum nereye gelmiş.
  3 -2 ... muhbirmis kelimeler
 5. 4.
  aldatmanın anlamını tam anlamış olmayanları gösterir.

  aldatmak, yanıltmak kandırmaktır. sözlük anlamı budur yani.

  sen birini cinsel ya da duygusal şekilde aldatırsan onu 'seni seviyorum' 'sadece seninim' 'güvenini sarsmayacağım' gibi sözlerle aldatmış olursun.
  aldatmak, (ki bu cinsel ya da duygusal bir şekilde aldatmanın çok daha ötesinde bir kavram) cinsel de olsa duygusal da olsa o zamana kadar söylenmiş olan her şeyin, bütün sözlerin, bütün yaşanmışlıkların yıkılıp gitmesidir.

  yıkılıp diyorum, çünkü kırılan kalbi de aldatılan kişiyi yıkar. manevi olarak kaybeden aldatılandır. erkeğin yapması da kadının yapması da caiz değildir.
  2 -1 ... lactea via
 6. 4.
  mantıklı konuşmuşsun dedim gittim karıya hatunla ayrıldık ama sıkıntı değil.
  ... yeni sokrates
 7. 5.
  eh artık. neye aldatmak diyeceğiz o zaman.
  ... dodiyez1