1. 1.
    herkesin dini kendi vicdanidir. kafani yastiga koydugunda icin rahat bir sekilde uyuyabiliyorsan cok da dert etme.
    1 ... baldizim perdeyi takmayinca ben baldizima
  2. 2.
    bu eyşanlar hep böyle demek ki.

skyler ile aynı önadı taşıyorlar.
    1 ... mavi gozlu kizlari severim
  3. 3.
    yanlıştır.
    çünkü allah'a inanmamak günah değildir.
    işledikleri her şeyin günah yada sevap olarak değerlendirildiği kişiler inananlardır.
    inanmayanların günah yada sevabı olmaz.
    iyilik ve kötülük kavramları olur.
    allah'a inanmamakla günah işlemiş değil inkar etmiş olursunuz.
    ... little little man
  4. 4.
    Allaha inanmayan herkes atese girecek mi?

Herhangi bir sekilde sorgulama firsati olmamis ve dogma din kurallarinin empoze edilmesi yuzunden dini yanlis anlayip dini inkar eden bir insanin hukmu suphesiz allah'a kalmistir.

Bu isleri fazla dusunmek istemeyip hangi din dogrudur bilmiyorum ya iyi insan olup giderim diyenin de hukmu allah'a kalmistir diye dusunuyorum.

Lakin dinleri sorgulama becerisini gostermedigi halde, dogmatik sacma din kurallari yuzunden hadi dini inkar ettin, dini inkar ettin diye neden gram dusunmeden yaraticiyi da inkar ediyorsun lakin yine de hukmu allah'a kalmistir diye dusunuyorum.

Dinin gerekcelerini ogrendin, baris ve sevgi cumleleri hosuna gitmedi gercegi aramak yerine insanlari yanlisa iten dogmatik uydurma kurallar ile baris cumlelerini saklamaya calistin, yaraticinin bu alemlerin sahibi senin ise onun yarattigi aciz bir varlik oldugunu egona konduramadin sirf bu kininden dolayi hem kendine hem etrafindakilere eziyet ettin, vicdansizlik acimasizlik senin gobek adin oldu, bunun disinda sistem kendini acikca belli ederken yaraticiya haddin olmadigi halde iftiralar etmeye devam ettin.
    hem etrafindakilere hem kendine zulum ettin.
    zaten baska bir sey de yapamazdin, yaraticiya zarar vermeye de gucun yetmez.
    gun geldiginde kendi kendine ettigin zulumun cezasi cok aci olacaktir, bos yere tasima o beyni dusun ve sorgula.

Kisacasi her Allaha inanmayan cehennemi hak etmistir diye dusunmuyorum, kin ve kibrinden allaha secde etmekten geri durup kotuluk eden inkarcilar da sonlarini hazirlamislardir.

Allah en dogru en duzgun sekilde yargilayici olan yargictir.
    Gelecegi suphe olmayan gunde gorusmek uzere...
    ... atasnopyman
  5. 5.
    Allah'a inanıp inanmaman sorun değil ki...
    Zaten Allah Peygamberler kitaplar yollamasının nedeni Allah'a inanmayan için değil, Allah'a inanıp da güvenmeyenler içindir.
    Cennet de olan Adem ile Havva Allah'a inanıyordu ama kovuldu.
    Allah için Sorun, senin inanman varlığını kabul etmen veya ret etmen inanmaman değil ki...

De ki: Size gökten ve yerden rızık veren kim? Dinleme ve ileri görüşlü olma (basiret) özelliklerinize hâkim olan kim? Ya ölüden diriyi çıkaran, diriden de ölüyü çıkaran kim? Kimdir o bütün işleri çekip çeviren? ‘Allah’tır.’ diyeceklerdir. De ki: Öyleyse hiç çekinmez misiniz?” (Yunus, 10/31)

Onlara: ‘Gökleri ve yeri yaratan, Güneş’i ve Ay’ı hizmete sokan kimdir?’ diye sorsan kesinlikle ‘Allah’tır’ derler. Öyleyse nasıl oluyor da (haktan) çevriliyorlar?” (Ankebût, 29/61)

Böyle nice ayetler var.
    Kur'an dinsizler için, Allah'a inanmayanlar için gelmedi.

Rahat ol, adam ol...
    insan ol.
    Allah merhametlilerin en merhametlisi.
    ... thebiggraywolf