1. 1.
  radikal gazetesinin bugunku sayisinda yer alan ve yuzume atilmis bir tokat gibi beni carpan , sarsan haber . bu sartlarda yasayan insanlarin , yasama , icinde yasadigi topluma (tabi bu durum yasamaksa) ve onlari oy zamani hatirlayan siyasilere inanci kalmis midir acaba? bu insanlari neden kaybediyoruz , niye bir hayal ugruna kandirilmis insanlar diye bakiyoruz onlara ? neden onlarla karsilastigimiz yerler bir okul sirasi ya da bir sinema salonu değil de bir korku filmindeki eli bicakli paramizi isteyen birinin yer aldigi bir sahne ya da silahini bize cevirmis , yol kesen , kendine gore otekini oldurmeye calisan insanlarin yasadigi zor cografyalar , daglar ? birileri bu kotuluklerin kucagina duyarsizca itiyor o insanlari , tek suclu onlar degil sanki.

  ilgili haber : http://www.radikal.com.tr/haber.php?haberno=206699
  1 ... zefre
 2. 2.
  bahsi geçen araştırmanın "doğunun paris'i" lakaplı diyarbakırda yapılmış olması doğunun diğer illerinin durumu hakkında da fikir sahibi olmamızı sağlar.
  ... lusi
 3. 2.
  cehalettir. iyi kötü varlığı yerinde olan insanlar ülke koşullarını gözönüne alarak, geleceğe güvenle bakamadıkları için bir ikinci çocuğa sahip olma konusunda bile düşünürken, bu kadar çocuk yapmak ancak ve ancak o ailenin resisinin akıl sağlığı ile ilgili bir sorun olduğunu düşündürür. allah rızkını verir diye dünyaya getirilen çocukların rızkını vermesi devletten beklenir sonra. aile planlaması çalışmaları çok da küçümsenmeyecek noktalar gelmişken, akp iktidarı ile birlikte askıya alınmış ve tam tersi çocuk yapılması teşvik edilir hale gelmiştir maalesef.
  ... telashe
 4. 3.
  'niye o kadar çoğaldınızki?' gibisinden akılda sorular uyandırabilecek durum. *
  ... saribela