bugün

iki elle şınav çekmenin zorlaştırılmış hali. genellikle boksörler tek elle şınav çekerler çünkü, iki elle şınav çekmenin artık geliştiriciliği kalmamıştır bu herifler için.
(bkz: el kullanmadan sinav cekmek)
sadece hollywood filmlerinde gerçekleşen hadise. tıpkı açık arazide koşan tavuğu yakalamak gibi.

(bkz: hacı bu tavuğa bizim kasap 10 kağıt sayar)
şimdi bu başlığı okuyup da gaza gelen bilinçsiz arkadaşların liflerini koparmamaları için belirteyim ki, bu hareket zordur ama yapılırken normal şınav gibi ayaklar bitişik değildir.. bacaklar açılı, v yapacak bir şekilde durur, bu da koldan ağırlığın bir kısmını alır..

diğer türlüsü, eğer 30 kilo değilseniz resmi olarak yapılamaz..
bu hareketi yaparken bacaklarınız arasındaki açıklığı iki omuz arasındaki uzaklıktan biraz daha büyük tutmanız yeterlidir.
genç bünyeleri isyanlara sevk eden eylem. yapamıyoruz kardeşim. hele ben iki elle olanında bile çok çok zorlanıyorum. uzaktan bakınca "ne olacak ki yani basit bir hareket" demiştim, tabi bayağı bir küçüktüm, iki elle bile pek çekmemiştim şunav. tek elle çekmeye kalkıp hüsrana uğrayınca çift el denedim. oldu gibi. şimdilerde o günleri de arar oldum.

kısacası, yapabilmesi güç lakin yapılabiliyorsa tebrik edilesi eylemdir. kesinlikle devam edilmelidir.
çok güçlü triceps kası ister. dikkat etmekte fayda var kasığınızdan sakatlanabilirsiniz.
15 dips ya da 60 kilo dar bench press yapabilecek kuvvete gelmeniz lazım, yoksa denemeyin.
mousela çok vakit geçirdiğinize delalet eder.
(bkz: mouse kası)
pink'in yapabildiği şey. insan olduğundan şüphe duyuyorum, olsa olsa güçlü bir melek o.
lise 2-3 ve üniversite 3e kadarki dönemimde sağ elle 25 sol elle 15 defa yapabildiğim hareket. aradan geçen yıllar, göbeğe eklenen katmanlar, sporsuzluktan incelen kollardan sonra çift el 15 zor yaparım kanımca.
(bkz: penisle şınav çekmek)
iki parmakla çekileninden kolay olandır. bir de bruce lee ustanın nizami bir şekilde yapışı vardır ki; gel de çıldırma:

http://www.youtube.com/wa...pUEAQ&feature=related
nice yiğidin yapaya çalıştığı ama sonuca ulaşamadığı harekettir. merak etmeyin hepinize öğreteceğim.
öncelikle iki elle şınav çekemeyen bir insanın gelipte tek elle şınav çekmesi düşünülemez o yüzden çift elle biraz alıştırma yapın.

genelde yapılan hatalardan birisi normal şınav pozisyona geçmektir. efem imkanı yok öyle çekemezsiniz , fizik kurallarına aykırıdır bi kere.
bacaklar birbirine yakın değil v şeklinde olmalıdır. örnek vereyim ben solağım sol bacağım bedenime paralel sağ ise birazcık kavisli bir şekilde. ve kuvvetin büyük bir kısmını sağ bacağımdan alıyorum. aynı şekilde elinizide normal şınav pozisyonuna göre değil omuz 20 santim yukarısında olmalıdır. boşta kalan elinizide belinize koyup hem denge sağlayıp hemde destek alacaksınız.
gerçekten çok çok kolay bir hareket. ilk başlarda 1 2 tekrar yapacaksınız daha sonra alışacaksınız. ilerleyen dönemlerde artık hareketin kolayına kaçıp kalçayı önce kaldırıp dahada hızlandıracaksınız.
Bruce lee. Bunu en iyi yapan.
Göt ister.
elbette güç önemli bir faktördür fakat güçten çok denge işidir. örnek vermek gerekirse iki elle 50 şınav çeken ben bu şekilde 2-3 tane çekebilirken, iki elle 30 çeken arkadaşım bu şekilde çatır çatır 16 tane çekebilmektedir.
Parkeyi öpmekle sonuçlanıyo.
görsel
ben iki elimle kendimi zor taşırken gözlerimi belerterek baktığım başlık.
Fitness yapmıyorum, ikinci de deli gibi yoruldum. Birinci de ne kadar nizami only allah knows.
Sporcuların bile zorlandığı hareket.
Gi jane filminde demi moore yapıyordu.
Ben de gaza gelip denemiştim ama döşemeye yapışan çenemi bir milim bile yukarı kaldıramamıştım.
abartıldığı kadar zor değildir, zira güç değil denge işidir temelde. başlarda ne kadar güçlü olursanız olun yere çakılmanız normal. alışınca en beklemediğiniz insanlar bile yapabiliyor.
Nizami ve yere yavaş inerek 30 şınav çekiyorum. Şimdi tek elle 5 tane yapmak gibi bir hedef koydum kendime. Çok fena bir hareket ama yapmak istiyorum. Tricepslerin güçlü olması şart.
Kolay denmesine bakmayın. Bu hareketi yapmak için aylarını vermelisin en az.
o bisey mi aramızda elini kullanmadan şinav çekenler var.
Sağ ile tamam ama sol ile henüz çekemiyorum. O da olacak zamanla
https://youtu.be/pxTnVGxRGW0