bugün

fethullah gülen ve papa'nın üzerinde çok iyi çalıştığı proje.
dinlerarası diyalog projesi de mi bazılarını uyandırmadı?
dinlerin ömrünü uzatmak için zekice kurgulanmış projedir. mesela avrupa'nın üçte biri herhangi bir tanrıya innamıyor ve bu oran hızla yükseliyor, bunu gören dini cemaat organizasyonları da bu projeyi geliştirdiler, bunu islam dünyasına kadar da soktular. islam dünyasındaki tek dincilerin de hedefi aynıdır. semavi dinleri ayakta tutmak. bu ve türevi mevzular dinlerin gelecekte uğrayacağı hezimetin en net kanıtıdır.
bu organizasyonun gerçek amacını bilmem fetullahı da bilmem, ama bence tek din olması çok din olmasından iyidir.

tanrı aynı tanrı olduğu halde dinler ayrı olsun ve millet sen o sun sen busun diyerek birbirinin boğazını kesmeye devam etsin demek daha mı iyi ?
soruyorum daha mı iyi ???
öte yandan dinlerin ayrı olması emperyalistler için daha faydalı değil mi ?? bence öyle.

ulan bana kimse sormadı doğarken müslüman olur musun hristiyan olur musun diye sonra da bizi birbirimize kırdırdı tarih boyunca din bezirganları.
beni konuşturmayın.

açın okuyun 1. haçlı seferini. akan kanı. ne bilim neyi. adam diyor ki tarihçi; akan kan şehrin sokaklarında artık dere olmuştu. haçlı askerlerinin dizine geliyordu diyor. açın okuyun.
peki niye ??? biri hristiyan diğeri müslüman. bu mudur yani ?? lan soruyorum bumu yani olay ?? bana sorulmadı fikrim alınmadı. zorla yapıldım ve zorla tanımadığım diğer adamın boğazını sırf hristiyan/müslüman diye kesiyorum. ve bu vahşilikle de cennete gidicem. ne güzel iş ! ne güzel kafa !

ama işin geçen bin yıllara rağmen en kötü yanı ne biliyor musunuz ?
bu kafa hala değişmedi. hala aynı.
tezgahtır. yalandır. *
güncel Önemli Başlıklar