bugün

günün en az 8 saatini buraya harcıyan, dünyada başka dert yokmuş gibi onun bunun fotoğraflarına bakıp yorum yapan, lafa gelince özel hayat ahkamları kesip yediği her haltı anlatan ve gösteren insan türüdür.
onun derdine çomak sokayım denilesi insandır. zaten facebook da kendinden geçmiş paso güncelliyor kendini.
artık facebookda öyle gizli gizli birinin durumuna yorum yapmak resmini beğenmek arkadaş olmak yok ne yapılırsa yazıyor sağ tarafta.
önceden bilye oynardık,çelik çomak vardı,apartmanlarının ziline basıp kaçardık,eve geç gelirdik annemiz kızardı ama mutluyduk haz alırdık. şimdilerde çocuklar bilgisayarın başında paylaşmasını bilmeyen oyun bilmeyen bir nesil haline dönüştü.hepimiz düşünmeliyiz neden böyle oldu.
sözlükte geceleyen bizlerden tek farkları kimlerle yazışır biliyorlar
bu başlık ironi kokuyor .
ileti savaşı halinde olabilen insan.
maldır.
Hayat şartları bunun sorumlusudur. Çaresiz insandır.

Ankara' da bir çocuksunuz. Dikmen' de, Öveçler' de oturuyorsunuz. Apartmanda kimi tanıyorsunuz ? Komşunuzun adını biliyor musunuz ? Yan apartmandaki çocukları, mahalledeki yaşıtlarınızı tanıyor musunuz ? Yaşıtınız kuzeninizden, varsa kardeşinizden başka kaç akranınız var ? Okul arkadaşlarınızla ilişkiniz derslerden, okuldan ibaret mi ?

Babam anlatır 9-10 yaşlarındayken dedemlerle maç yaparlarmış. Büyükler küçükler karma takım oluşturur, tüm gün gazozuna, kolasına top koştururlarmış. Eğlence o kadar üst düzeymiş ki, evlerin hanımları kocalarını, çocuklarını sokaktan toplarlarmış. düşünün, 9-10 yaşında bir çocuk amcalarıyla, akranlarıyla mahalle arasında maç yapıyor, araba falan geçer mi diye kolluyor. Eve bir yorgunlukla dönülüyor. yenilen yemek sonrası o tatlı uyku muhteşem oluyor.

Babam bunları anlatırken gayet mutlu, gayet dolu dolu yaşadım ben hayatımı diyor, bakışlarından anlıyorum. Bana gelirsek, ben 9-10 yaşında 75-80 level' lik charlarla knight' ta felankor peşindeydim, mahalle arasındaki top niyetine.
Sistemin yaratığı moronist genç çeşitlerinde sadece bir tanesidir.
facebooktaki son değişikliklerle asosyallikle seviye atlamıştır. artık sadece kendisinin değil başkalarının yorumlarına da ilgi gösterecektir.
iki derdi sözlük artı facebook olan insan kadar boş beleştir.
(bkz: çek gız facebooka goruk)