bugün

"türban sorunu var ciyaaaak,
oy verin bu sorun bitsin viyaaaaakkk"

deyip başa geçenlerin dedikleri gibi bu meseleyi güçleri olmasına rağmen sadece kaşıma aracı olarak görüp dinden sömürü yaptıklarını 8 senelik süreçte kanıtlamıştır.

8 senelik bir akp iktidarı yolsuzlukla mücadeleye ve sözde bu tip sorunları çözmeye geldi... baş hırsızlığı yapan da kendileri, bu tip şeyleri kaşıyan da. gerçekleri bertafsil gören gözler için sonuçlar kaçınılmazdır.
değişiklikleri pek çok anayasahukukçusuna göre yetkisi dışında esastan görüşüp reddererek anayasaya uymayan ve kararlarına itiraz yolu da bulunayan bir anayasa mahkemesi varken gerçekleştirilemeyen bir iştir.
bu iktidardan önce kızlarımız* üniversitelerin önünde eylem yapardı.her cuma beyazıt meydanında gösteri yapılırdı.peki ne değişti ki.sorun hala devam ediyor.yine madureyet kaldığı yerden kızlarımızı engelliyor.ama doğru iktidar değişti.şimdi gösteri yaparlarsa akp'yi eleştirmiş olacaklar.hiç öyle şey yaparlarmı ama şimdi iktidar baska bir parti olsaydı sen o zaman gör tantanayı.ben burda yasağı desteklemiyorum benim tepkim sessizliğe ve bu sessizliğin sebebi olan ''bizden olanı eleştirmeyiz.'' zihniyetine.
sorunu yaratıp, çözerseniz sizi kapatırız deyip, arkasından halka bak sizi özgürleştiremiyorlar deyip, sonra yine aynı halka o değiştiremiyor o yalancı bana oy ver demek. böyle salak gaz verme girişimleri ile milleti kandırabileceğini sanmak da apayrı bir şark kurnazlığı olsa gerek.

sen olmasan sorunda olmazdı, sorunu çözmek için de uğraşılmazdı.

sorunu yaratıp, arka plandan yiyosa çöz demek.

(bkz: böl parçala yönet)
(bkz: bu ne yaman çelişki)
(bkz: iki yüzlü yazarların kendini afişe etmesi)
demek ki neymiş türban onlar için bir sorun değilmiiiiş.
(bkz: tek başına iktidarsız)
meseleyi başka tarafa çekmeye çalışan yada bu ülkede yaşamayan insan söylemidir.

öncelikle iktidar olan henüz postalseverlerin ele geçirdiği kurumları bağımsızlığa kavuşturamamıştır. danıştay ,aym, yargıtay , hsyk vs.

özgürlüklerin önünde duran bu postal yapılanmalarının başörtüsü sorununun sürmesi için yaptıklarını yazmama gerek duyuyorsanız bu ülkede yaşamıyorsunuz demektir...