bugün

internette ki işe yarar derslerle pratik yapıp, birkaç kitaptan teorik bilgileri harmanlayıp çok çalışarak, gitarı severek mümkün olandır.
gitar çalmaktan kasıt 1 2 akor öğrenip folk ritim atmaksa mümkün olan eylem.
Mümkün olan durumdur. Tecrübeyle sabit kendim öğrendim.
evde sosyalleşmek için yaptığım aktivite.
Zordur. Belki internet yardımıyla öğrenilebilir.
Evde video izleyerek david gilmour olacağını sanan varsa ağır gerzektir ha amacınız iki akor basıp tıngırdatmaksa gayet mümkündür.
eğer amacı iki akor öğrenip kız tavlamak değilde gerçekten öğrenmek ise vede sevip isterse david gilmour da olur jimmy page de olur. gayet mümkün olan şey.
Azmin elinden hiçbir şey kurtulamazdır.
olmaz nasıl öğrencen aq ha ingilizce biliyorsan ıyı derecede yabancı kaynaklardanda yararlanırsın biraz öğrenırsın ama ileri seviye zorlar...

nettekı kaynaklar daha cok akor üzerindedir doğaclama solo pek yok galıba...
yousician uygulamasıyla gayet mümkündür. hatta gitar öğrenmenin en iyi yolu bence.
Sayın selim ışığın youtube videoları ve çıkardığı eğitim seti kitapları ile gayette mümkün olan eylem.

Ayrıca solo üzerine giderek güzel bir lead guitar olma gibi bir amacınız var ise, günde minimum 3 saat solo üzerine pratik yapmalı, müzikte armoniyi kavramalı, ve gam'lara hakim olmanız oldukça önemlidir efenim.

Küçük slashlara selam olsun.
Yaklaşık 3 ay kursa gittikten sonra yapmak istediğim eylemdir. Amacım "4 akorla konser vermek" değil. Enstrümanın olabildiğince hakkını vermek. Tüm tavsiyelere açığım.
Mümkün olan önermedir yaptım öğrendim biliyorum. Kurslar gevşek ağızlı ergen gibidir armoni öğretmeyi uzuuuun zamana yaya yaya şaşa şaşa anlatırlar sıçasın gelir bırakırsın.
Danny gill'in videolarını izleyerek gerçekleştirdiğim eylem.
Videoları rutracker'dan indiriyorum.
Adam çok tatlı anlatıyor zaten.
Dondura dondura çalışıyorum.
ilerledikçe diğer hocalara da geçilebilir. iri yarı, yaşlı olan var bir tane. Adını unuttum. Blues için iyidir.
3 ay gittikten sonra en mantıklısı olduğuna karar verdiğim durum.

Zaten adam ilk başta basit melodiler vererek bunları çalış elin alışsın diyor. Elin alışınca zaten tablara internetten bak çok rahat çalıyosun. Artık iyice işi kavrayınca güzel bir kitap alıp biraz da sabırla daha ayrıntılarını öğrenebilirsin.

Önceden hep duyardık ben kursa gitmedim kendi kendime öğrendim diyenleri vay bee helal olsun derdik ama aslında bu zaten kendi başına öğrenilecek bişeymiş çok az ihtiyaç duyuyorsun hocaya.
Müzik kulağınız var ise mümkündür.
Youtube'daki gitar derslerini izleyerek büyük ölçüde mesafe kat edebilirsin.
mümkündür.

(ilk üç tel) mi fa sol si do re sol la
(son üç tel) mi fa sol si do re sol la

üsttekilere çalışın. yerlerini ezberleyin. parmaklarınızı da alıştırın. daha sonra 9. senfoni gibi kolay parçaları çalın. akor öğrenip dışarıda çalan veletler gibi yapıp kolaya kaçmayın.

elimde belgeler vardı. bulursam atarım.
eskiden konservatuvara giderken bunları vermişlerdi farklı zamanlarda. bir arkadaşa mail atmıştım. oradan buldum fotoğrafları. işinize yarayacağını düşünüyorum.

görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel

toplu indirmek için (mega link) - güvenli - reklamsız. tıkla
gerçekten uğraşırsanız oldukça basittir. hobi olarak çalacaksanız yeterli olur ama fazlası için ders almakta fayda var tabi açık ve net.
Zaman isteyen eylem.
10 yıldır flamenko gitar çalan biri olarak söyleyebilirim ki bu aslında insanların çoğunun istemedikleri bir olay. ''bir hobim olsun, en kolayı gitar çalmak gibi geliyo o zaman o olsun''...
zamanında sezen aksu'nun gitaristliğini yapmış ünlü bir hocamdan ve ispanya'da kendine el yapımı gitar yaptıran dedemden kalan bilgilere, notalara, gitarlara sahibim ve defalarca çevremdeki insanlara bedava gitar öğretebileceğimi söyledim. çünkü birisine bir şey öğretmek para kazanmaktan daha zevkliydi. isteyenlerin tamamı yarıda bıraktı. çünkü hepsi gitar çalmayı 'akdeniz akşamları' olarak görüyordu. heves, bilgisizlik işte. hocam bana derdi ki ''idealist olma. istemiyorlarsa bırak''. ben de tamamen bıraktım.
Gitara aşık birinin 6 ayda öğrenmesi garantidir.
Benim taa bir enstürman magazasına gitmeme neden olmuş eylemdir.

Gitarım evde adeta bir süs gibi duruyordu. Bilmem kaç yıl hicbir bakım yapmamıştım. Daha sonra masallardaki gibi, günlerden bir gün evde gitar öğrenmeyi denedim. Notaları basıyordum fakat sesleri bana videodakinden daha değişik geliyordu. Bunun üzerine akorlarını degistirmek için navigasyonu açıp, bir müzik magazasına kadar yürümüştüm. Adam akorlarını degistirdikten sonra bu gitarı birinden mi aldın ? Diye birkaç kez sordu. Telleri çürümüş ve değiştirilmesi gerekiyormuş. Değiştirmek icin de ugrasmaya üsendim. Eskisi gibi duruyor simdi evde. Belki bir gün tekrar ugrasırız.
(bkz: demonstrasyon) videoları ile bir çok şey gibi gitar çalmayı öğrenebilir insan. pek çok örneği mevcuttur.