1. 51.
    bir zamanlar çok yaptığım tatildir. hatta hep tek başıma gitmişimdir. artık hiç yapılamıyor, para yok.
    ... hastavilla
  2. 52.
    3 gün sonra yapacağım şey.

Bence harika, tanıyan kimse yok. Tek başına. inanılmaz geliyor.
    2 -1 ... mastor
  3. 53.
    uzun bir süre bile isteye yaptığım, eşsiz keyif verici tatil şekli. karışan eden yoktur. canınız ne isterse ve ne zaman isterseniz onu yaparsınız. karakterinizi bile daha iyi anlarsınız. sadece zaman zaman bir şeyleri paylaşma ihtiyacı duyuyorsunuz, o da sürekli gelen bir hissiyat değil.
    2 ... the outsider
  4. 54.
    Bekar arkadaşlara sesleniyorum. Fırsatınız varken bol bol tek başınıza tatil yapın. Yani en azından tatile tek başınıza başlayın, gittiğiniz yerde kendinize arkadaş bulursunuz nasılsa. Çünkü aile ile olan eziyet gibi bir şey. Her yaz 20 gün aynı terane. Sabah bekle ki herkes uyansın da kahvaltı yapayım. Öğlene doğru yüklen bakalım şemsiye, çanta, havluları. 3-4 saat denize mi girersin oturur musun kenarda. Eve gel duş sırası bekle, yok sigorta attı, yok yukarı su çıkmadı. Yok gider tıkandı, klozete tuvalet kağıdı mı attınız, mangalı kim yakacak, karpuzu kim kesecek tantanası. Hazır gelmişken domates biber alalım da salça yapalım. Dönüş sabahı bagaj eşyayı almaz. Konserveler koltuk altlarına salçalar bagaja, valizler arka koltukların aralarına. Birde bisikletler var. Eve gelince o eşyaları boşaltması taşıması 1 saat sürüyor.
    2 ... radyocudeliemin
  5. 55.
    yazlık yerlerde denemedim fakat turistik yerlere gidliyorsa ve özelikle yurtdışındaysanız, benim için en keyiflisi. zaten bir şekilde oranın yerlilerinden bir grup bulup onlarla kaynaşıyorum. sonra atıyorum bara gidiyorsak, onların arkadaşlarıyla tanışıyorum vs. en keyif aldığım gezi yöntemi bu şekilde oluyor. bir yere gidip yerlileriyle kaynaşmak.

tek, sevgiliyle, aileyle tatile gitmek, hepsinin tadı ayrı. ama sevgilinle bile bir yere gitsen, tamamen özgür olamıyorsun. ha, evli barklı adamsan gidip de birsürü kişiyle sosyalleşme. ama benim öyle bir yükümlülüğüm yok.

insanlarla tanışamayan kişiler içinse ızdırap olabilir tek başına tatile gitmek. milletin arkadaşları vardır. sen ise sap sap gezersin. hoş olmazdı. öyle bir yapım olsa, kendimi üzmemek için tek başıma bir yere çıkmazdım. arkadaşlarla falan giderdim. çünkü hoşunuza gitmeyen bir şey görmek, moralinizi alt üst edebilir. ama evde kalıp, buna maruz kalmamak, değiştiremeyeceğiniz şeyler için moralinizi bozmamanızı sağlar.
    2 ... bedroom musician
  6. 56.
    Mütemadiyen yaptığım.
    -1 ... anti sosyal
  7. 57.
    Çok defa yaptım. Ben daha çok turlara katılıyorum. Bu sayede ülkede bir çok yeri gördüm. Yeni insanlar tanıdım. Naz yok kapris yok memnun etmek zorunda kaldığınız tek kişi kendinizsiniz.
    3 ... bik bik
  8. 58.
    2001 öncesi tek başıma tatil yapıyordum. 2001 den sonra hiç tek başıma tatil yapmadım.
    ... keepx