1. 1.
  tek başına da mutlu olabilen insandır. bir şeyler yapmak için illa başkalarının da onu beğenmesine ihtiyaç duymayan. facebook profilinde saçma sapan görüşmediği yüzlerce arkadaşa ihtiyaç duymayan ,insanlara güvenme konusunda sıkıntı yaşadığı için kendi kendisine mutlu olabilen insandır. kendisine yetebilen insandır. bu kişiler insanlarla fazla dialoga girme ihtiyacı duymaz zira bu gereksizdir. tek başına gezmekten keyif alır. kendini dinlemek ve kendine anlatmaktan keyif alan insanlardır bunlar. aman o ne der, aman bu ne der, demeden, kendi içinden geldiğine göre yaşamayı isteyen insanlardır. gün olur her şeyden vazgeçebilecek kadar güçlü insanlardır bunlar. tabi ki dış çevre bu insanlara acır ayy çocuğun hiç arkadaşı yok diye üzülürmüş gibi yapar. ama acaba o çocuk arkadaş istiyor mu ? diye sormazlar. belki de bu kişiler insanların yalancılığından, iki yüzlülüğünden sıkılmış kendi başlarına yaşamaya başlamışlardır. unutmayın ki bir arkadaş gurubunda siz oradayken başka bir kişinin arkasından konuşuluyorsa çekin gidin. unutmayın ki siz yokken de sizin arkanızdan konuşacak potansiyelde arkadaşlarınız vardır. ama bazı insanlar bunu anlayamaz. çok arkadaşa sahip olmanın sosyallik olduğunu düşünürler. halbuki böyle değildir. arkanızdan konuşan sizinle gerçekten her şeyi paylaşmayan gerçek anlamda güvenmediğiniz insanlara neden ihtiyaç duyar ki insan ? halbuki kendi kendine yetebilmek, insanların iki yüzlülüğünden, yalancılığından, gözünüzün içine baka baka sizin kandırmasından daha iğrenç ne olabilir ki. he bazı insanlar malesef ki buna ihtiyacı olduğunu düşünürler. çok yakın arkadaşım dediğin insan dahi senin arkandan bir dünya iş çevirebiliyorsa, senin hayatını zehir edecek şeyler yapabiliyorsa ve sen yine de bu arkadaşını savunabiliyorsan üzülürüm sadece. insanlar öyle bir boşluğa düşerler ki bazen neye ve kime inanacaklarını şaşırırlar, işte bu çok tehlikeli bir durumdur. yanlış şeylere inanırsanız bedelini büyük ödersiniz.

  aylar sonra gelen edit: belki olur ya birisini o küçük çemberin içine alırsınız ve onunla öyle bir bütün olursunuz ki o'nunlayken de tek başınıza olursunuz. ve olur ya bir daha o olmaz. işte o zaman tek başınada mutlu olamazsınız.

  çok çok sonra gelen edit: artık olamıyor.
  54 -1 ... bado
 2. 2.
  (bkz: rızkımı veren hüda dır kula minnet eylemem)
  6 ... nobetci baykus
 3. 3.
  Kendi kendine yetebilen, düştüğü yerde kendi elinden tutup kendini kaldırabilen, mutluluğu paylaşmadığı için tek bir mutluluk kadar olan, üzüntüsü yine anlatmadığından aynı boyutlarda kalan insandır ki; bu cümleleri kendini tatmin etmek için kurma kabiliyiteni de içinde taşıyacak yaratıcılığa sahiptir *

  Sonuç itibari ile kollektivizme karşı yok öyle bir kişi.
  2 ... atram
 4. 4.
  kendinden şarjlı adamdır. beklentisiz olan ademoğludur. hep derim, gerçek mutluluk beklentisiz olmakta yatar. çünkü beklentisiz olan en ufak iyilikten bile kocaman mtluluklar yaşayabilir. Çünkü beklenmediktir.
  4 ... endoplazmaelsidi
 5. 5.
  yapmacık insanlarla, sahte gülücüklerle, boş sözlerle mutlu olmak yerine kendi kendini mutlu etmeyi tercih eden insandır.
  7 ... fatoshh
 6. 6.
  zengindir.
  4 -2 ... the gunslinger
 7. 7.
  yoktur, zira buyukler cennet bile yalnız cekilmez demiş.
  Ayrıca kusursuz dost arayan dostsuz kalır da işin başka bir boyutu, kusurunun az ve kabul edilebilir nitelikte olması makbuldur tabi.
  5 ... sadecebirinsan
 8. 8.
  muhtemelen bunu masturbasyon yaparak başarıyordur.
  2 ... cemxd
 9. 9.
  hobileri olan insandır.
  boş kaldığı zaman ''off ya canım sıkılıyo'' diyerek hem kendini hemde etrafını huzursuz etmez bu insan. hobileriyle ilgilenir en azından kendini mutlu eder. dolayısıyla bu insanın esasen boş vakti olmaz, olunca mutlu olur.
  5 ... a r a s
 10. 10.
  kimseye bağımlı olmadan, eğlence ihtiyacını kendi kendine karşılayabilen insandır. sırf bu özelliği sayesinde çevresindekilerden "asosyal" damgası yer ama en azından mutlu olabilmektedir.
  2 ... e g e