1. 1.
  ailen icin degerli olmak, hem iyi hem kötü tüm dikkatlerin üzerinde olmasi (bkz: kavgalarda da sadece üzerinde oluyor kötü oluyor)
  3 -1 ... kopush
 2. 2.
  yalnız olmak ... daha doğarken kaderinizin alnınıza çizilme olayı , dünyaya yalnız gitme olayı.. şımarık olduğu düşünülür tek çocukların ama yanılınılır çünkü paylaşcak kimsesi yoktur o yüzden paylaşmak nedir bilmez sorun budur ... tek çocuk olmak iyi bir şey değildir sözün özü ..ben öyleyim ordan biliyorum.
  18 -1 ... aliniyesta
 3. 3.
  kimsenin eşyalarınıza ortak olmaması yada küçük kardeşe bakıcılık yapmak zorunda olmadan özgürce sokakta oynamak, geceleri yalnız kalabileceğiniz bir odanızın olması geceleri sıkıntıdan duvarlarla konuşmak, bazen o gün başınızdan geçenleri yada ilk aşkınızı anlatacak kimsenin olmaması, canınız sıkılınca işkence yapıp hırpalayıp vakit öldürecek birinin eksikliği eğer anne babanız meşgul insanlarsa çocukluğun sürekli bir yalnızlığa dönüşmesi ve yalnızlığın hayat boyu sizi takip etmesidir belki tek çocuk olmak.
  12 ... kenan evren
 4. 4.
  dışardan şımarık paylaşmayı bilmeyen çocuk gibi görülür genelde. alakası yoktur aslında.. aile tarafından biraz şımartılır doğrudur.. anne babanın tüm sevgisini tüm kaygısını üstünde hisseden çoçuk olur çoğu zaman.. kimi zaman çok yalnızlık çeker bazende "ne guzel lan her istediğim yapılıyor" diye kendini teselli eder.. ama gerçek şudur ki hiç bir zaman abla abi sevgisini yada kardeş sevgisini tadamayacak olan çocuktur.. heralde sırf kötu yanıda budur.. arkadaşlıkları sağlam olur, kardeş özlemi oldugundan belkide.
  8 ... manson
 5. 5.
  -abin var mı?
  +yok
  -ablan var mı?
  +yok
  -kardeşin?
  +o da yok
  -aa sen tek çocuk musun?

  gibi diyaloglarla sıkça karşılaşmaktır tek çocuk olmak, yoksa pek bir zorluğu yok.
  21 -1 ... looser
 6. 6.
  sen büyüksün kardeşine örnek olacaksın lafının getirdiği o iğrenç sorumluluğa sahip olmamakla beraber sen küçüksün saygılı olacaksın cümlesinin neden olup hep sana söylenen lafların altında kalmak zorunda olmadığın harika bir durumdur.
  4 -2 ... angelofpain
 7. 7.
  başkaları tarafından "hmm, bu kesin şımarıktır o zaman, bencildir, paylaşmayı falan da bilmiyodur" gibi birtakım önyargılara sebebiyet verebilecek durum..güzellikleri çoktur.
  6 ... timsah
 8. 8.
  çok güzel bir şey evde herşeyin tek o kişiye kalması abi,abla dırdırı yok kardeşinle ilgilen sözleri yok sadece kendinle ilgilenirsin.Başlı başına rahatlık yani.
  1 ... jakob
 9. 9.
  iğrençtir. bi kere birisi size sataştığında çağıracak bir abiniz olmaz. ama bir yandan da sizi sinir edecek bir kardeşiniz olmaz. hem iyidir hem kötü. etraftan size şımarık derler onlara kendinizi kanıtlamanız lazım gelir. tek çocuk olmak demek mücadele demektir.
  5 ... kutupsal form
 10. 10.
  yalnızlık ömürboyu... ama düşünce sistemleri ezoterik ve ilginçtir. farklı tiplerdir çoğu... *
  6 -1 ... cryptic