1. 1.
  bir parfüm markasıdır. nirvana grubunun solisti kurt kobain'i çok etkilediği için smells like teen spirit şeklinde bir şarkı yapmasına sebep olmuş parfümdür.
  ... markasiz
 2. 2.
  acık kaynak kodlu bir media oynatıcıdır. Aslında amacı ses oynatıcılıktır. Winamp a kesinlikle alternatiftir. C++ dilinde yazılmıştır. Programın acılışı, kapanışı, şarkı geçişleri cok hızlıdır. Windows media player gibi acılması için beklemenize gerek yok. Tıkladıgınız anda acılıyor. Bircok özelliği mevcut. Şöyle ki şarkılarınız olduğu dizini gösterdiğinizde kendisi otomatik indeksleme yaparak şarkılarla ilgili bütün bilgileri tutar. onları değiştirmenize imkan sağlar. Şarkı sözlerini ekleyebilirsiniz dosyaya. Aynı zamanda siz şarkıyı dinlerken internetten* şarkıyı söyleyenle ilgili bilgiler bulur resimleri indirip kaydeder. Msn de ne dinliyorum actıgınızda çalan şarkıyı gösterebilir. Simge durumunda kücülttügünüzde görev cubugunda yer kaplamaz. Mini playeri istediğiniz yere koyabilirsiniz. Quick search sayesinde istediğiniz şarkıyı, şarkıları sakladıgınız dizini didik didik etmeden bulabilirsiniz. Reklam gibi oldu ama acık kaynak kod sonucta.*
  indirme linki:
  http://teenspirit.artificialspirit.com/downloading

  not:Sistemi kesinlikle yormuyor. Varlıgı yoklugu belli değil.
  ... haken
 3. 3.
  amerika birlesik devletleri'nde satilan bir anti-perspirant deodorant markasidir. ingilizce'de genclik ruhu anlamina gelir.

  sanilanin aksine, kurt cobain, smells like teen spirit'i yazarken, bu deodoranttan esinlenmemistir.

  Arkadasi kathleen hanna, kurt'un duvarina "kurt smells like teen spirit" yazmistir, ama kurt bunun deodorantla degil, "genclik ruhu" ile ilgili oldugunu dusunmus ve bu slogani cok begenmistir. Halbuki, hanna, kurt'un kiz arkadasinin bu parfumu kullanmasindan dolayi, duvarina bu yaziyi yazmistir.

  editlere gelesin: konu hakkinda daha derin bilgi edinmek isteyen arkadaslar icin:

  http://en.wikipedia.org/wiki/smells_like_teen_spirit

  http://www.urbandictionar...fine.php?term=teen+spirit

  http://www.urbandictionar...m=smells+like+teen+spirit

  http://www.merriam-webster.com/dictionary/spirit
  2 ... out4blood
 4. 4.
  teen sprit, sanıldığının aksine gençlik ruhu anlamında kullanılmamıştır. türkçe'ye
  chicken translate yaparsak evet doğru olabilir ama orda kast edilen, genç, ergen kokusudur. yani bildiğimiz teke gibi ter kokmak.
  -1 ... xasimus
 5. 5.
  kurt kobain 'teen spirit'in bir parfüm olduğunu bilmeden yazmıştır bu 'smells like teen spirit' şarkısını. kathleen hanna bunun farkında olmasına rağmen uzun bir süre kendisine bunu söylememiştir.

  kaynak: ntv'de yayınlanan nirvana belgeseli.
  ... endemik pandemi