1. 1.
  tecrübeyi anlatan, en doğal, en dokunulmaz, en onulmaz yaraların, bir sonraki hedefte daha doğrusu üzülmeye değmeyecek gözünde yaşlarla suladığın tarlanın içinde yeşeren umut ekinleridir. tecrübedir başarısızlığın sıçrama tahtası olarak gören yoldaşların; teoriye kaynaklık etmesi bakımdan ulaşılmaz zaferleden en değerlisidir.

  edit: biri gammazlasın da "hayyatta" olduğu belli olsun.*
  2 -1 ... scarface
 2. 2.
  firmalaarın tecrübeli aramalarının nedeni

  bir daha kazık yemez diye mi,
  yoksa bizde kazıklayalım diye mi...

  sorusunu gündeme getiren durum.
  2 ... justseven
 3. 3.
  tecrübe yaşanmışlığın sonunda alınan haaa evet anladım dedirten durumdur. genellikle olay sonunda insanın ağzı yoğurttan bile yanabilir.
  2 ... parantez
 4. 4.
  son kazığı yemiş insanın sözüdür. bir insandan, bu sözü duyuyorsanız, artık, akıllanmış demektir. kazık büyüdükçe, insanlar küçülür gözünüzde. sonunda da yok olurlar. ama şu kazık denen şeyin, küçüğü de, büyüğü kadar acıtır. "bu kadar mı düştün, bu kadar mı tamahkârsın?" diye tiksinerek, içinizden söylenirsiniz. başkalarına verdiklerinin, yüzde birini vermezler size. "sevgisizim, parasızım" diye kendinizi zavallı olarak görmeyin. sizin gibi her şeyden yoksun bir insandan kopardıklarını kâr sayanlar, asıl zavallılardır.
  3 ... tepesersemi
 5. 5.
  + bak evlat tecrübe hayatta yenilen kazılaaaallaahh!..
  - sıs la!
  + anaaam! hepsini mi soktun onların?!
  - tecrübe manyağı yapacam seni! bambaşka biri olacaksın!
  1 ... kuzgun
 6. 6.
  tecrübenin safhası şudur:
  yenen kazıkların verdiği acıdan dolayı artık acının tahammül edilemez buyuta ulaşmasıdır. artık o kazığı yemekten vazgeçilmişse 'tecrübe' denilebilir.
  kazık yememenin daha iyi bir yolu:
  kazık yiyenlerin iyi analiz edilmesidir. daha makbuldür.
  1 ... garazeybek
 7. 7.
  tecrübeyle onaylıdır bu cümle.
  ... jeandarc
 8. 8.
  (bkz: yenilmesen hiç büyümezdin)
  ... gizli ozne
 9. 9.
  bir röportajında tecrübenin tanımını "hayatta yenilen kazıkların toplamı" şeklinde yapmıştır yeşim salkım.orjinali kendisine aittir..
  ... wake
 10. 10.
  yaşadıkça sertleşen insanların mottosudur.

  oysa tecrübe, iyi de olsa kötü de olsa "yaşanıp da öğrenilen" demektir. sadece kötü olaylarddan kendine paye çıkarmaya uğraşan insan ilk başta bu davranışında haklı gibi görünse de zamanla paranoyaklaşır. her yaşadığı yeni kötülükte aklına bir önceki gelir. geçmişteki o kötülüğe sergilediği tutumun aynısını kötülük sandığı yeni olguya uygulayabilir.

  fakat bunu yapması, iyi çıkması da muhtemel olan o olguyu tamamen (önyargı ile) çöpe atmak demektir.
  1 ... karin