bugün

irdelemek istediğim konu tam olarak bu!

Tecavüz denilen elim hadise hak mıdır? Bunun hak olabileceğini düşünmek hangi zihniyetin ürünüdür? Bu ürün ortaya çıkarken hangi temellerden faydalanmıştır? Hangi terimler kullanılmaktadır.

Son sorudan başlayacak olursak kullanılan terimlerin bir kısmı şunlardır:
* "O saatte orada ne işi vardı?",
* "Kendini teşhir eden tecavüze uğrayınca ağlamasın!",
* "O da mini etek giymeseymiş...",
* "Ben bile erkek başıma o saatte dışarıda değilim."
* "Şeytana uydum."

Öncelik saatin nasıl bir önemi vardır bunu anlayabilmiş değilim. Gece üç olunca tecavüz hak oluyor anlaşıldığı kadarıyla peki dört olsaydı? O saatte kendisine tecavüz ettirdiği için bir kadını bir de öldürmesi mi gerekecekti? Ya da ne bileyim beş civarında olsaydı, sabah namazının vakti giriyor olacağından bu seferlik, saatten ötürü, dokunulmayacak mıydı? Saatin ve yerin ne önemi vardır? Meselenin saatte veya yerde olmadığı ne zaman anlaşılacaktır. Bu tezimi desteklemek için iki haber paylaşmak istiyorum:

12 Aralık 2008 gününden bir haber, aynı zamanda kurban bayramı ve kadın dışarıda değil evinde: http://www.hurriyet.com.t...-tecavuz-ettiler-10554795

24 Ocak 2013 gününden bir haber, normal bir gün. Evinde oturan ev sahibesi, misafir kadın ve evin kızı tecavüze uğruyorlar: http://www.milliyet.com.t....2013/1659558/default.htm

Yani bazı kalın kafalıların anlamadığı şey bu... Zihniyet öyle karanlık ki saatin ve yerin hiçbir önemi yok. ister bayram günü olsun ve tecavüz için bir gelenek(el öpme) kullanılsın ister normal bir gün olsun sarhoşun teki milletin namusunu ayaklar altına alsın... Evinde oturan bu kadınların kendilerini teşhir etmedikleri açık, hoş teşhir etmeleri de tecavüz için bir sebep değil! Saatin "normal" sayılabilecek bir saat olduğu da aşikar... Yani mesele saat ve mekan değil zihniyet!

Çok mutaassıp ailelerin kızları da tecavüze tacize uğramıyor mu sanıyorsunuz? Başı kapalı kızlarımızın başına hiç mi böyle şeyler gelmiyor sanıyorsunuz? Ne yazık ki onlarında başına türlü türlü işler geliyor.

Özgecan öldüreli daha bir yıl olmamışken neredeyse benzeri bir olay yaşanıyor! Bunu hiçbir şekilde aklayamazsınız. Aklamaya çalışmamalısınız da...

Çünkü tecavüzü hak saymak, ışid zihniyetli olmakla eş değerdir. Diyeceksiniz ki ışid ne alaka kardeşim bu adamlar "gerçek" islâmı yansıtmıyorlar ki... E bir kadının tecavüze uğramasını onun giyimi ve dışarı çıktığı saatle açıklamaya çalışmak hak mıdır? Ne kadar "gerçekle" bağdaşmaktadır.

Peki, hak'kın kelime anlamı nedir? Hak, Allah demek değil midir? Allah'ı böylesi bir günaha alet ediyor olmak hangi müslümanlık, hangi mezhep ile açıklanabilir?

Bazı meselelerin çözümü için önerilen şeyler klişeleşmeye başladıkça insanların o meseleye bakış açıları da bayağılaşmaya başlamaktadır. Kadına şiddet, tecavüz, taciz bunlar hoş şeyler midir? Bugün islam coğrafyasında ortaya çıkan bir nikâh çeşidi geldiğimiz noktaya ışık tutacaktır. Muta nikahı... Muta nikahı nedir değerli arkadaşlarım, muta nikahı bir erkeğin gönlünün arzu ettiği bir kadınla birkaç saatliğine nikahlanmasını ifade etmektedir. Bu açıkça fuhuş ve/veya zinaya dini kılıf uydurmaktan başka bir şey değildir. Bu haramı helal gösterme çabasının, uçkur düşkünlüğünün son noktası olan bir uygulamadır.

Cennetin ayaklarının altında olduğu söylenen bir cinsiyete bu şekilde bir davranışı reva görmek hangi erkekliğe sığmaktadır. Muta nikahı da açık şeçik bir tecavüz değil midir? Aynen öyledir...

Bazı arkadaşlarımız, Avrupa'da da tecavüz olayları var şeklinde yaygara koparacaktır. Bizim ölçütümüz avrupa mıdır? Lafa gelince %99 müslüman olan bir ülkenin kendisine ölçüt olarak gavurları alması doğru bir davranış mıdır? Madem müslüman bir coğrafya da yaşıyoruz müslümanların ne yaptığına bakarız.

Ataerkil yapının bir sonucu olarak ortaya çıkan kadına şiddet(her boyutuyla) bu çapsız demogojik savlar ile gözardı edilemez. Kadının toplumsal anlamda ötekileştirilmesi çağlar açıp çağlar kapatan bir topluma yakışmamakta çağın değil çağların gerisinde kalan bir tutum olarak zihnimizi yormaktadır.

Birçok kaynaktan bir çok örnek vererek bu denemeyi zenginleştirmek mümkündür ancak biliyorum ki bu başlığa hiç entry girilmeyecek veya "çok uzundu kardeş okumadım" gibisinden trolcüklerin entryleri gündem de kalacak... Yukarı da linkleri verilen iki haberi açıp okumanızı öneriyorum.

Uçkurunda kangren olmuş bu hastalıklı zihniyetin söküp atılması ve yok edilmesi için vazife en çok annelere düşmektedir. Bugün bir anne kızına evden çıkarken "geç kalma!" telkininde bulunmamalı tam aksine oğluna "evde bir annen yani bir kadın olduğunu unutmadan davran" demelidir. Tüm mesele annelerde bitmektedir. "Aman benim oğlum aman benim paşam" diyerek götünü kaldırdığınız oğullarınızın olduk olmadık yerlerde başka bir tarafta kalkmakta ve ocakları, hayatları söndürmektedir.

Anneler kızlarınıza değil en önce oğullarınıza sahip çıkın! Onlara ahlaklı olmayı öğütleyin, onlara namus kavramını anlamını anlatın.

Bak oğlum o çükünü bir yere sokarsan bakirliğin bozulur deyin, namusun gider deyin...

Bunlar söylendiği gün her şey çok daha güzel olacaktır.

Saygılarımla ybBeg
(bkz: siktir deli)

Dersem hak mıdır ?
ya ne kadar iğrenç başlıklar açılıyor sözlükte. aşağılık mısınız ? hayvanlar bile dişi rıza göstermeden çiftleşmiyorlar, siz hayvan bile değilsiniz.
Değildir ama tecavuz konseptine bayılan devamlı devamlı onu isteyen kızlar var evet var.
böyle bir soruyu, sormaya bile tenezzül edeceklerin kafasına sıçmak haktır.
Başlığı açana da hortlatana da hak.
bunu irdeleyeni insan diye doğuran kadina bile hak değildir.
Sonuna okkalı bir küfür eklenerek," öyle yaparsa, oraya giderse, öyle giyinirse.." şekillerinde yorum yapan sığırlara sorulması gereken soru.
bunu mahkeme huzurunda söylesene delikanlı.

--spoiler--
ağır ceza mahkemesi
--spoiler--
bunu dile getirmek bile hoş bir davranış değil.