1. 1.
  kafası çalışmayan insan düşüncesidir. yok illa bok atacam diyorsan türkiye'ye buyur kardeşim. zaten önüne gelen türkiye'ye bok atıyor. madem çok biliyorsun bu kadar bir de çözüm önerisi getirsene.
  2 -8 ... fabala
 2. 2.
  modernleşmekten,insan haklarından,demokratikleşmekten,medeniyetten bahsedilen günümüz türkiye sin de bu kadar çelişki yaşanır ancak. bu tür suçların oranının türkiye de fazla olmasından kaynaklanıyor.ülkemizi geri kalmış 3. dünya ülkeleriyle mi kıyaslayacağız. o zaman olur bakın onlardan çok çok ilerdeyiz medeniyet olarak.ya sonrası.
  2 ... jaspe
 3. 3.
  boyle dusunen cahiller,kapkac,rusvet,hirsizlik,cinayet,istikap(her neyse) vb. bircok sucun sadece turkiye'de islendigini sanip gereksiz tepkiler verirler.oysa bu suclar her yerde vardir gayet de normaldir,modern avrupada'da vardir,geri kalmis afrikada da-ornegin guney afrikanin sehirlerinden bir tanesinde gunluk ortalama islenen cinayet sayisi 50'yi gecmistir-ama biz ne kotu insanlariz cinayet isliyoruz demezler, devam ederler.zavalli norveclilerde senede 3 tane cinayet islenince biz nerde hata yaptik diye mal mal dusunurler oysa bilmezlerki bunlar gunluk hayatin parcasidir.
  2 -1 ... zirvato
 4. 4.
  suçu ve iğrençliği genele yayıp, onun yükünden kurtulmaya çalışanların zavallılığa dayanan teselli ifadesi. (bkz: pippa bacca)
  3 ... izliyorumben