1. 1.
    rusya'da onaylanan yasa.

--spoiler--
    Kadın tecavüz ve cinayetlerinin en üst düzeylerde seyrettiği ülkelerden biri olan Rusya, önlem olarak yeni bir yasa hazırladı. Parlamento tarafından oluşturulan komisyonun hazırladığı yasa, parlamentoda kabul edilerek resmen yürürlüğe girdi.

Parlamentoda onaylanan yasa, tecavüz girişimlerinde kadınlara nefsi müdafaa hakkı tanıyor. Yasaya göre cinsel saldırıya uğrayan kadın, saldırganı yaralar veya öldürürse hiçbir ceza almayacak.

istatistiklere göre Rusya’da yılda 14 bin kadın erkekler tarafından katlediliyor. Aynı şekilde yılda 2 bin çocuk öldürülüyor. Rusya içişleri Bakanlığının açıklamasına göre tüm suçların yüzde 40’ı evde, yüzde 93’ü kadınlara karşı işleniyor.
    --spoiler--

http://www.milliyet.com.t...-cezasi-almayacak-6100290
    10 -2 ... james earl cash
  2. 2.
    çok güzel putin gözüme girdin aslan parçası.
    5 -1 ... tahir33
  3. 3.
    Güzel bir yasaymış rusyayı tebrik ediyorum. Türkiyede böyle bir yasa hayal tabi. Darısı başımıza ne diyeyim.
    10 -2 ... kale3112
  4. 4.
    yangına benzin dökmektir.

şiddeti nasıl önleriz demiyor da karşı şiddeti meşrulaştırıyor.
    7 -7 ... ebu fesat
  5. 5.
    rusya ülkesi dünyanın en gelişmiş ülkelerinden biri amarika kullanıyor diye büyük ülke diyerek tek adamlığı başkanlık sistemini getirenler haydi bunuda getirsin rusya gelişmiş bir ülke diyerek alsınlar bu yasayı ama yok tecavüzcü'nün yanındaysa bu hükümet bilemem.
    3 -3 ... nick koymayi unuttum
  6. 6.
    kadına intikam hakkı tanınması açısından gayet hoş bir karardır. şiddeti artırır diyen duyarcıların yastığını yorganını skim.
    13 -4 ... ama nasil sarhosum
  7. 7.
    şiddeti arttırmayacağını düşünen dallamalar umarım sevgilisince tırt bir nedenden öldürülür ve tecavüzle suçlanır.

sevgili sözlük liselisi, modern devlet egemenlik alanında silah ve zor kullanma yetkisine sahip yegane organdır, bunu da keyfi olark değil kanun ve yetki sınırları içerisinde yapar, bunun aksi kaos ve anarşidir.
    5 -4 ... ebu fesat
  8. 8.
    aslında mantıklıdır. normal bir insanı koy hapishaneye o bile orada psikolojisi bozuk şekilde çıkar. o halde suçluları hapse tıkmanın onları rehabilite ettiği tezi yanlıştır. suçluları daha da psikopat yapmak için hapishaneler var.
    oysa bu kişiyi öldürse daha rehabilite etmiş olur diye düşünüyorum. sonuçta bir insana travma yaşatıyorsun ve bu onla bir ömür yaşıyor. hayatında hiç unutamadığı etkisi uzun süren hüzün hali. sebebi sensin. ölmen mantıklı. ikna oldum şu an.
    4 -1 ... kdgfbdhsg
  9. 9.
    O halde Bizim ülkemizde parmakla sayılacak kadar adam kalır .
    4 -4 ... usul usul sevdim
  10. 10.
    -Yusuf ega kheyirli olsin, khamileymissin.
    1 ... alpertunna