bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  tecavüze uğramak çok ağır ama bu gerçekten çok daha ağır. sırf 4 aşağılık hayvanın tecavüzüne uğradı diye bu kızın kardeşleri veliler tarafından istenmemiş ve okula alınmamış. nasıl bir zihniyettir bu ? bu insanlara biz sahip çıkmazsak kim çıkacak? türkiye'de her olayda olduğu gibi burada da mağdur ve yakınları suçlu ilan edilmiştir örümcek beyinlerde.
  yazıklar olsun ne diyeyim...

  http://www.hurriyet.com.tr/gundem/21522399.asp

  --spoiler--
  Sakarya’nın Hendek ilçesi’nde tecavüz mağduru 13 yaşındaki Ö.D.’nin ilköğretim öğrencisi 3 kardeşinin, nakledildikleri okula 'diğer velilerin istemediği' söylenerek alınmadığı ileri sürüldü. Ailenin şikayeti üzerine soruşturma başlatıldı.

  ilköğretim öğrencisi 13 yaşındaki Ö.D., geçen mart ayında tecavüze uğradığı için intihara kalkıştı. Aile, Ö.D.'ye tecavüzle suçlanan sanıkların yakınlarının da aynı okulda olması nedeniyle, bu öğretim yılında 6'ncı sınıf öğrencisi 12 yaşındaki G.D., 4'ncü sınıf öğrencisi 10 yaşındaki G.D. ve birinci sınıf öğrencisi olan 7 yaşındaki S.D.'nin naklini ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün de görüşünü alarak başka bir okula istedi. ikisi kız 3 kardeş, kayıt işlemlerinin ardından formalarını giyip dün okula gittiklerinde, iddiaya göre okul müdürü "Sizi aileler istemiyor" diyerek içeri almadı.

  Çocuklarının okula alınmadığını öğrenince okula giden baba F.D.'nin girişimi de sonuçsuz kaldı. Okul önlükleriyle kapıdan döndürülen çocuklarıyla ne yapacağını şaşıran F.D., "Benim çocuklarımın günahı ne? Çocuklarımı nerede okutayım" diyerek tepki gösterdi. F.D. bu gelişme üzerine şikâyette bulundu.

  ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü soruşturma başlatırken, olayın intikal ettirildiği Sakarya Valisi Mustafa Büyük de , "Böyle bir şey olamaz. Gereken incelemeyi yaparız" dedi.

  Suçlanan okul müdürü ise devlet memuru olduğunu açıklama yapmayacağını söylemekle yetindi.

  4 SANIKTAN 2'Si TUTUKLU

  Sakarya’nın Hendek ilçesinde geçen mart ayında 13 yaşındaki Ö.D.'nin, 4 kişinin tecavüzüne uğradığı ileri sürüldü. Tecavüz suçlamasıyla tutuklanan 22 yaşındaki M.A. 19 yaşındaki O.S., 19 yaşındaki C.B. ve 17 yaşındaki E.S. tutuklandı. Bu kişilerden O.S. ile M.A.'nin bir hafta sonra tahliye edilmesi üzerine Ö.D. intihara kalkıştı.
  --spoiler--
  7 -1 ... storyofeye
 2. 2.
  (bkz: fatmagül ün suçu ne)

  neresinden tutsan elinde kalan bir feci olay.
  "Sakarya'nın Hendek ilçesinde geçen mart ayında 13 yaşındaki Ö.D.'nin, 4 kişinin tecavüzüne uğradığı ileri sürüldü. Tecavüz suçlamasıyla tutuklanan 22 yaşındaki M.A. 19 yaşındaki O.S., 19 yaşındaki C.B. ve 17 yaşındaki E.S. tutuklandı. Bu kişilerden O.S. ile M.A.'nin bir hafta sonra tahliye edilmesi üzerine Ö.D. intihara kalkıştı."

  bu kadar pespaye durumdayız demek ki.
  tecavüzcüler, hırsızlar, teröristler herkes dışarıda, ordunun genaralleri, gazete yazarları filan eften püften nedenlerle içeride..

  hem mağdursun hem de devlet seni beş kat daha mağdur ediyor.
  pes. çok sahipsiz bir haldeyiz.

  "cumhuriyet kimsesizlerin kimsesidir" demişti atatürk ki bence söylediği en güzel sözdür. şimdi bu sıradan vatandaşlar yapayanlız.
  5 -1 ... cymbeline
 3. 3.
  zihniyet değişmedikçe daha bir çok örneğine rastlayacağımız, suçlunun değilde mağdurun ve yakınlarının aşağılandığı olaydır.

  sosyal medya bize bunu açık şekilde göstermektedir.

  Bir tecavüz olayında "aman canım gece saat 11 de bir kadının dışarıda ne işi varmış tecavüz ederler tabi" zihniyeti...

  Diğerinde " ya kız kendi ayağıyla çocuğun evine gitmiş tecavüzü hakketmiş, ayrıca öldürülmüş iyi olmuş" zihniyeti...

  bunun benzerlerini eski istanbul emniyet müdürü celallettin cerrah söyledi.
  4 ... kurtcebe noyan
 4. 4.
  bildiğin orospu çocukluğudur.

  böyle toplumun ta amına koyayım.
  tecavüz mağduru insana sahip çıkmak yerine o'nu ve ailesini dışlamak hangi dinde, hangi kitapta, hangi örf ve ananede vardır?

  (bkz: insanlığın bittiği an)
  5 ... protest sanayici
 5. 5.
  nasıl bir ülkede yaşıyoruz? nasıl bi beyin var sizde? yazacak söz bulamıyorum elimden sadece bu cahil velilere okul yönetimine bu kızı bu hale getirenlere küfür etmek...
  4 ... bridget
 6. 6.
  devlet okullarinin parasini aileler mi veriyor ki kimin okuyup kimin okumayacagina karar verebiliyorlar , ayrica kisinin egitim hakkini engellemek anayasal suc.
  bunun yani sira devlet memuru zirhinin en kisa zamanda kaldirilmasi gerektigini ortaya koyan durumdur.
  5 ... turok
 7. 7.
  iyice bir saçmalama üründür. mağdura sahip çıkmadıkları gibi bir de ne alakaysa ailesine de sahip çıkmayacaksın. nasıl iş ise artık.
  3 ... selia
 8. 8.
  ileride bir gün mağdurları okulda istemeyen ailelerin çocuklarının da tecavüze uğraması sonucunu doğurabilecek denli dehşet bir hatadır.

  (bkz: karma)
  1 -2 ... bishma
 9. 9.
  --spoiler--
  öhüm öhüm.. tecavüz mağdurunun kardeşleri okula alınmadı diye üzülmesin. onlar gitsin doğacak yiğenleriyle oynasın, devlet gerekirse evine öğretmen yollar. olmadı sınav sorularının cevaplarını ayarlar. yeter ki kadın o çocuğu doğursun. mühim olan bu öhüm öhüm.
  --spoiler--
  6 ... kukla
 10. 10.
  haklıdırlar, nice garip geliyor ki?

  13 yaşındaki kıza tecavüz edilmiş , suçludur. insan tecavüze uğrar mı? daha 13 yaşındasın sen, bu yaşta tecavüze uğramışsın, zaten göt baş sallamasan bunlar başına gelmezdi. hemen kızı taşlamalı, toplumdan uzaklaştırılmalı ve 100 yaşındaki bir adama kuma olarak verilmeli. hem bu davadan yargılanan adamlarıda dışarıya bırakmalılar. boşuna cezaevinde duruyor garibanlar.
  bu kızın kardeşlerininde okumaya hakkı mı var? okuyup ne yapacaklar? hem ablaları tecavüze uğramış ne hakla okumak isterler, okuldan alınmalı bu çocuklar hapise atılmalı cezalarını çekmeliler.

  ne kadar ironik değil mi? orospuçocukları daha 13 yaşında bir kıza saldırıyorlar tecavüz ediyor,4 sanıktan 2 si dışarda ve bazı aileler bu çocukların kendi çocukları ile aynı okulda olmasını istemiyor.
  hadi tecavüzcülere ettik bedduaları peki bu aileler ne? senin başına gelmedi diye sen hangi hakla sucsuz günahsız çocukların okumasına karşı çıkabiliyorsun? insan mısın sen? adam diye ortalıklarda mı geziyorsun? ulan nerde yaşıyoruz biz? hangi yıl? ne zaman bu kadar vicdansız ve şereksiz olduk? müslümanlıkta kimseye mana bulmayın başınıza gelmeden ölmezsiniz denmiyor mu? sen şimdi insan mısın müslüman mısın?

  tecavüze uğrayan kızın ve ailesinin psikolojik destek alması, kızın eğitimini tamamlaması için çaba sarfedilmesi için gerekirken olanlara bak? cahillik ve avamlık dizboyu. medeniyetsizlik böyle bir şey sanırım. gereken bu çocukların okumasına engel olmaya çalışsanların mahkemeye çıkarılmasıdır. o tecavüzcülerinde gerekli cezayı alması gerekir tabi. garibansan eziliyorsun arkadaşım. buna sebebiyet verenler : kendi pisliğinizde boğulun inşallah.
  4 ... kimoo