bugün

79 yaşında olup tecavüz ölümcül zarar verici bişe değil, penis öldürücü zararlar verecek bir alet değil derken geçmişte tecavüze uğradığını da eklemiş. Madem öyle basit bir durum neden unutmadın tecavüz olayını?
Avusturalyalı kuduruk bir kokananın açıklaması.
Bir realitedir. Tecavüzün sebebi türk kızı ve tabulardır.
(bkz: tecavüz büyük bir suç değil)
En önemli suçtur kişinin en mahrem alanına giriliyor, tecavüzcülerin bence ölene kadar seks makinelerinin altında kalması gerekiyor.
Bunu diyen ingiliz profesörü, bir tabur asker aralarında dönsün bakalım fikri hala böyle mi olacak.

Hem bilimsel bir deney olmuş olur hem de kendini bilime feda ederek erdemini göstermiş olur.
O zaman o profesöre bir etsinler bakalım şöyle 3 4 kişi ne tepki verecek. Malum sorun teşkil etmez ona da hımm.
Başıma bir iş gelmeyecekse bana biraz mantıklı geldi. Tabi bu tecavüz eden kişi ceza almasın demek değil.
hanımı falan var mı bunun? bilim yapıcaz da ondan soruyorum.
inanamıyorum ya bir fiil size karşı işlenmediyse failin suçlu olup olmadığı ve affedilip affedilmeyeceğinin kararı kimseye düşmez.
Objektif gözle bakıldığında herkesin destek vereceği düşünce. Katılıyorum.
çocuklara cinsel saldırı hariç o dursun bir her şeyden önce. pedofili nasıl bir psikolojik hastalık, o kadar bilmem ama ayırt etme gücü ve kendini koruyabilme yetisi bulunamayan sübyanlara eğilim duyulabilmesi kadar iğrenç ne olabilir.
mal turnusolü başlık.

profesör demek istemiş ki tecavüzün -fiziksel şiddet ya da öldürme dışında- verdiği zarar fizikselden ziyade psikolojiktir ve psikolojik olarak tecavüze uğrayan kişinin çok ağır bir travma yaşaması toplum tarafindan tabu haline getirilen cinselliktir.
cinsel yönelim ve cinsiyet ayrışmasından doğan dayatma ve yargılar insanları buraya sürükler.

bakın burada tecavüz iyi bir şeydir vs. denmek istenmiyor, tecavüz elbette etik dışı ve bir suçtur fakat biz toplumun bireyi olarak tecavüze uğrayan kişiyi intihara sürükleyen tabuları kenara bırakmadan gerçekten tecavüze karşı yol alamayız denmek istiyor.
feminizm açısından konuşacak olursak ise burada dikkat çekilen şey şu; tecavüz sadece isteksiz bir ilişki olarak ele alınırsa bu evli çiftlerde dahi olan bir durum, ne yani insanlar bir kağıda imza atınca bu tecavüz olmaktan çıkar mı? neden kadına şiddet kadına tecavüzden daha hafif bir suç? bunu düşünmek gerekir..
Bunu tüm ömrü cehennem gibi geçen tecavüz mağdurlarına da söyler mi acaba.

Tecavüzün insan psikolojisinde bıraktığı yıkıcı etkiyi yok saymak da ayrıca bir aptallık seviyesi.

Tecavüz o kadar da büyük bir suç değil öyle mi

Tecavüze uğrayan bir çocuk ailesi tarafından suçlu görülüp reddedilebiliyor. Çocuk devlet tarafından 'koruma' altına alınıyor, koruma altına alındığı yerde de tacize ve tecavüze uğruyor. Ve bunların neredeyse hepsi kötü yola düşüyor.

Bir kansızın yaptığı halt yüzünden bir hayat yok oluyor.

Bir gerizekalı dinozor beyanı.
psikolojik hasarından ötürü her türlü tedaviyi görüp'de intihar eden insanlar var.
Anasının gözü.
erdal Demirkıran'ın (yanlış hatırlamıyorsam) (bkz: adam dediğin benim gibi olur) kitabından sonra bu konuya duyarlılığım arttı. daha önce üzerine hiç düşünmüyordum. ilgili bölümü okuyunuz. bazı şeylerin trolünü de yapmayınız
Kendi yaşadığı travmayı atlatamadığı için durumu küçültmeye çalışan ve bunun yüzünden tecavüzün diğer suçlara oranla daha kötü olmadığını savunan kadın beyanı. Bence amacı sadece yaşadığı şeyin o kadar da kötü olmadığını kendine ispatlamak istemesi. Çünkü atlatamamış ve kendisi bunun farkında bile değil. Kabullendiğinde daha çok etkileneceğini zannettiği için beynini yönlendirmeye çalışıyor. “Hayır ben kötü bir şey yaşamadım ki.” diyerek avutuyor. “Baksana cinayet var, şiddet var ben bunları yaşamadım en azından.” demek istiyor. Kendisi de uğramışsa eğer ben buna yorarım. Yapmak istediği şeyi böyle anlıyorum.
Zamanında bana kalırsa her mağdurun en az bir kez yaşadığı bir psikoloji.
Nerden mi biliyorum?...
Ülkemizde abartılıyor. Aynı tepki hırsızlık gasp hatta cinayete gösterilmiyor. Hatta dolandırıcılara akıllı muamelesi yapılıyor.
Taciz ve tecavüz zihinsel olarak öyle bi kapanmaz yara bırakıyor ki, ölene kadar geçmiyor. Bunu yaşamayan hiçkimse anlayamaz, uzaktan konuşmak kolay tabi amk şerefsizleri!!!
bu kriteri kimin yaptığına göre değişen durumdur. tecavüz mahsulü bir bireyse kendini meşru göstermek amacını taşımış olabilir.
kardeş adres ver geliyorum, bir şey deneyeceğim.