1. 1.
  soner yalçının büyük ses getirmesini bekleyerek kaleme aldığı fakat kaynağı olan adamın yalancı çıkması ile hayal ürünü olmaktan ileri gidememiş kitap.
  1 ... zeka oyunu
 2. 2.
  milli duyguları kabartan kitaplar arasındadır. asala ile olan mücadeleyi konu alırken dede ve torunun hikayelerini harmanlayarak aktarmıştır. dede aslında öz dedenin kardeşidir, onu da atlamamak gerekir. dedenin teşkilat-ı mahsusa'da yaşadıkları ele alınırken torunun asala yöneticilerini nasıl temizlediği anlatılır.
  ... roy mustang
 3. 3.
  çatlının ipliğinin pazara çıktığı kitaptır.
  ... bahtsiz medeni
 4. 4.
  ermeni terör örgütü asala ile girilen mücadeleyi de gözler önüne seren ancak sonraları incelendiğinde tutarsız ve çelişkili anlatımıyla çokca eleştiri alan,kimilerine göre inandırıcılığını yitiren kitap...
  ... usual suspect
 5. 5.
  bu kitap, kendini cemil ailesinin bir üyesi olarak tanıtan kişinin yalancı olmasının ortaya çıkmasıyla yalan olmuştur. garip olan hala bazı ortamlarda 'ama bak teşkilatın iki silahşöründe şöyle diyor..' gibi quotelere neden olmasıdır.
  ... parsomen
 6. 6.
  iki silahsordan birisi yakup cemil dir.diğerinin adını bilmiyorum.
  ... surahi bey
 7. 7.
  kitap okumayan toplumun kaybi olarak yorumlamama sebep olmuş kitap.
  1 ... bana bira ver
 8. 8.
  biri meşrutiyet, diğeri cumhuriyet için silahına sarılmış gözüpek kişilerdir. ama bu kişiler dede torun mudur, değildir.. asala operasyonlarına katıldığını ifade eden torun konumundaki kişi, aslında yakub cemil'in kardeşinin torunu olduğunu kitabın sonunda bir cümle ile belirtmektedir.
  ... pablo escobar
 9. 9.
  bay pipo ile beraber okunursa silahşörlerden birinin hiram abas olduğu görülebilir.
  ... dnzl20
 10. 10.
  ilk kez kurtlar vadisi'nde aslan bey ile polat arasındaki bir diyalogta duyup, öğrendiğim kitap. o zaman merak etmiştim ama geçenlerde okuyup, hakkındaki yalan oldu durumlarını öğrenince üzüldüm. yine de güzel kitaptı. agop agopyan'ı öldürdüğü kısım ve asala militanlarından intikam alırken, öldürmeden hemen önce militanın kulağına öldürdüğü büyükelçinin ismini söylemesi gibi yerler iyiydi. hatta mfö'lü kısım da. okunması birşey kaybettirmez, tabii nelerin yanlış olduğunu bildikten sonra.
  1 ... darkness nights